کد خبر: 415620 A

ایلنا: در سفر وزیر علوم کشورمان و هیئت همراه به کره جنوبی، دانشگاه اصفهان و دانشگاه سئول با یکدیگر پیمان خواهرخواندگی امضا کردند.

به گزارش ایلنا، با امضای این تفاهم نامه، فعالیت‌های مشترک این دو مرکز علمی در حوزه‌های آموزشی، پژوهشی، تحقیقات، تبادل استاد و دانشجو از این پس شتاب و رشد بیشتری به خود می‌گیرد.

در مراسم امضای این یادداشت تفاهم که به امضای دکتر هوشنگ طالبی رئیس دانشگاه اصفهان و سونگ نوک این رئیس دانشگاه سئول رسید، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، دکترحسن طاهریان سفیر ایران در کره جنوبی، دکترحسین سالار آملی قائم مقام وزیر علوم در امور بین الملل و دکتریوسف حجت رایزن علمی وزارت علوم در شرق آسیا نیز حضور داشتند.

بر اساس این تفاهمنامه دو مرکز دانشگاهی توافق کردند که همکاری‌های خود را در زمینه تبادل دانشجو و استاد افزایش دهند و نسبت به برگزاری کنفرانس‌ها، همایش‌ها و نیز انجام طرح‌های تحقیقاتی مشترک مبادرت ورزند.

اعطای بورسیه تحصیلی، ایجاد کرسی زبان و ادبیات در دانشگاه‌های یکدیگر، ایجاد فرصت‌های مطالعاتی، برگزاری نمایشگاه‌های مشترک علمی، تحقیقاتی و فناوری، از دیگر موارد مورد تاکید طرفین در توافقنامه یاد شده است.

همچنین پس از امضای این یادداشت تفاهم، دو طرف دیدگاه‌های خود را در خصوص چگونگی گسترش همکاری‌های علمی و پژوهشی بویژه در زمینه تحقیقاتی اعلام کردند و با تاکید بر تقویت هر چه بیشتر تعاملات فی مابین، خواستار تبادل تجربیات دو کشور در خصوص طرح‌های پژوهشی و فناوری شدند.

دانشگاه اصفهان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر