کد خبر: 404454 A

ابتکار:

ایلنا: رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت:حل مشکل پسماند استانهای شمالی برای سازمان حفاظت محیط زیست کشور در اولویت قرار دارد .

به گزارش ایلنا از رشت، معصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ظهر امروز در نشستی با استاندار و معاونان وی ضمن تأکید بر لزوم اقتصادی شدن بازیافت و تفکیک زباله، تصریح کرد: باتوجه به چالش کشور در حوزه پسماند به ویژه در استان‌های شمالی، ضروری است تسهیلات و حمایت‌های ویژه‌ای برای سرمایه‌گذاران این حوزه در نظر گرفته شود.

وی تاکید کرد : باید تلاش کنیم تا جمع آوری پسماند برای بخش خصوصی اقتصادی شود.

معصومه ابتکار اشاره‌ای به مذاکرات صورت گرفته با وزیر اقتصاد برای کمک به ارائه تسهیلات به سرمایه‌گذاران حوزه پسماند و بازیافت داشت و افزود : حل چالش پسماند کشور، در کنار برنامه‌ریزی تخصصی کوتاه، میان و بلند مدت و حمایت دولت، نیازمند همکاری و مشارکت بخش خصوصی و مردم است.

 ابتکار به تلاش‌های صورت گرفته برای مدیریت و ساماندهی پسماند در گیلان را ارزشمند عنوان کرد و  گفت : اگر چه اقدامات خوبی در این حوزه صورت گرفته است اما باتوجه به حجم عظیم مشکلات برجای مانده  هنوز تا حصول نتیجه نهایی کار زیادی داریم .

وی با بیان اینکه حل مشکل پسماند استانهای شمالی برای سازمان حفاظت محیط زیست کشور در اولویت قرار دارد  خاطر نشان کرد : آموزش و فرهنگ سازی در این حوزه به ویژه در مورد تفکیک زباله از مبداء و کاهش تولید زباله باید از جمله اولویت‌های برنامه‌ای در این حوزه باشد.

ابتکار تأکید کرد: ضروری است برای ساماندهی و مدیریت زباله‌های دپو شده در مراکز دفن زباله تعطیل شده استان و بی خطرسازی کامل زباله‌های بیمارستانی و عفونی و ویژه نیز اقدام و برنامه‌ریزی ویژه‌ای صورت پذیرد.

سازمان حفاظت محیط زیست معصومه ابتکار جمع‌آوری پسماند
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر