کد خبر: 402058 A

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:

ایلنا: مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به افتتاح بیمارستان تأمین اجتماعی عسلویه گفت: در طول سال ٩٤ بیش از ٥٠٠ هزار مراجعه به این بیمارستان صورت گرفت.

به گزارش ایلنا، سیدتقی نوربخش در همایش مسئولیت های اجتماعی در عسلویه، اظهار داشت: در این دولت برای بار چهارم است که به عسلویه می‌آیم و هر چهار بار به منظور توسعه خدمات تامین‌اجتماعی در این منطقه بوده و این مساله نشان دهنده اهمیت عسلویه است.

وی با بیان اینکه این سازمان خدمات زیادی در عسلویه انجام داده که از جمله آنها اتمام و افتتاح بیمارستان تامین‌اجتماعی عسلویه است، گفت: ساخت این بیمارستان از سال ٨٤ آغاز شده بود اما با پیشرفت فیزیکی اندکی بر زمین مانده بود اما در دولت روحانی با یک کار جهادی، ظرف مدت یک‌سال این بیمارستان تکمیل و به بهره‌برداری رسید.

نوربخش ادامه داد: عملیات راه‌اندازی زایشگاه در بیمارستان تامین‌اجتماعی عسلویه آغاز شده و شهریورماه افتتاح خواهد شد.

وی با بیان اینکه راهبرد سازمان تامین‌اجتماعی در عسلویه این است که نیروهای بومی را در قسمت‌های مختلف بیمارستان اعم از پزشک‌عمومی و تخصصی، ماما، پرستار و خدماتی جذب کند، گفت: سال‌گذشته ١٧٢ نفر پرسنل در بیمارستان عسلویه  استخدام کردیم که بخشی از آنها که نیروی خدماتی هستند از نیروهای بومی این استان هستند و آرزوی ما این است که از بین مردم عسلویه، نیروهای متخصص را در این بیمارستان جذب کنیم.

نوربخش افزود: برای زایشگاه بیمارستان عسلویه هم استخدام بومی‌های این شهرستان مورد تاکید و در اولویت است. در دوره وزارت علی ربیعی، ٥ هزار نیرو از طریق آزمون در تامین احتماعی سراسر کشور استخدام شدند.

وی ادامه داد: در جذب نیروهای تخصصی عسلویه در این سازمان هیچ‌گونه محدودیتی نداریم و حقوق بیشتری هم به پزشک عمومی و متخصص شاغل در این شهرستان می‌پردازیم.

وی با اشاره به اینکه حدود یک‌سوم از درآمد سازمان تأمین‌اجتماعی در بخش درمان هزینه می‌شود، گفت: از محل این درآمد، وظیفه خود در قبال عسلویه را تا کنون انجام داده‌ایم.

مدیرعامل سازمان تأمین‌اجتماعی اظهار داشت:٩٠ درصد اهالی عسلویه بیمه شده سازمان تامین‌اجتماعی هستند و سازمان وظیفه دارد به آنها خدمات‌رسانی کند.

نوربخش گفت: مصوب کرده‌ایم شعبه تامین‌اجتماعی را در عسلویه به طوری که در شأن مردم این شهرستان باشد بسازیم اما تاکنون زمین مناسب پیدا نکرده‌ایم. از استاندار و نماینده مردم عسلویه در مجلس می‌خواهم در این زمینه به سازمان تأمین‌اجتماعی کمک کنند تا ساخت شعبه عسلویه را آغاز کنیم.

سید تقی نوربخش مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر