کد خبر: 392846 A

وزیر آموزش و پرورش:

ایلنا: وزیر آموزش و پرورش با اشاره به کارهای بزرگی که در نهاد تعلیم و تربیت در دولت یازدهم صورت گرفته ، گفت : آموزش وپرورش با حمایت فرهنگیان «تهدیدها» را به «فرصت ها » تبدیل کرده است.

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی در مراسم  معارفه مدیرکل آموزش و پرورش شهر تهران که در سالن کنفرانس اداره کل آموزش و پرورش شهر تهران برگزار شد، با اشاره به چالش های پیش‌روی آموزش و پرورش در آغاز به کار دولت یازدهم ، اظهار کرد : با همت مدیران ، معلمان و حمایت های دولت در این سه سال توانستیم بخش بزرگی از مشکلات را حل کنیم .

وی با بیان این که « شتاب زدگی در امور» و « فرهنگ امنیتی» جای خود را به «خرد جمعی» ، «کار تیمی» و «روابط انسانی و اخلاق» داده است ، تصریح کرد : آموزش و پرورش با در نظر گرفتن اسناد بالادستی ، 5 سیاست «ارتقای مدیریت آموزشگاهی» ، «تمرکززدایی » ، «ساماندهی و بهسازی نیروی انسانی» ، « بودجه ریزی عملیاتی » و «توسعه مشارکت ها» را مبنای اقدامات خود قرار داد که با تلاش همه فرهنگیان کشور دستاوردهای خوبی هم  به دست آورده است  و باید در یک سال باقی مانده از دولت یازدهم با مرور عملکرد هایمان، نقاط ضعف را برطرف و بر نقاط قوت تاکید کنیم تا تهدیدها به فرصت تبدیل شود.

عضو کابینه تدبیر و امید شرایط کار در آموزش وپرورش شهر تهران را در مقایسه با دیگر استان ها « ویژه» خواند و افزود: ترکیب متناقض جمعیتی و جنسیتی  دانش آموز و معلم و چالش های فضای فرسوده آموزشی سبب شده تا آموزش و پرورش شهر تهران  به یکی از پر مسئله ترین ادارات تبدیل شود اما آموزش و پرورش با وجود مدیران سخت کوش و معلمان فرهیخته توانسته است این چالش ها را به خوبی مدیریت کند به طوری که در این سه سال آموزش و پرورش با کمترین مشکل یا مسئله اداره شده است.

فانی تغییر و تحولات مدیریتی را «انتقال مسئولیت» خواند و گفت : انتخاب افراد در بخش های مختلف مدیریتی  آموزش و پرورش یک نوع انتقال مسئولیت است و در این دولت مدیریت آموزش و پرورش برعهده خود فرهنگیان قرار دارد که در این سه سال با همدلی و همزبانی فرهنگیان کشور،  آموزش و پرورش توانسته است به توفیقات زیادی دست پیدا کند.

عضو کابینه تدبیر و امید وضعیت آموزش و پرورش شهرستان های استان تهران را «خاص» عنوان کرد و افزود: مهاجرت پذیر بودن دانش‌آموزان ، پراکندگی جغرافیایی مناطق، جابجایی دانش آموزان و معلمان به شهر تهران و به دنبال آن عدم پیش بینی نیروی انسانی لازم از چالش های آموزش و پرورش شهرستان های تهران است که مدیرکل  سابق آن در طول سه سال فعالیت  ،‌در این سمت ، توانست  با تدوین برنامه ای استراتژیک به حل برخی از مشکلات شهرستان های  تهران فائق آید.

وی استقرار پایه دهم متوسطه  و هدایت تحصیلی  در پایه نهم را دو چالش بزرگ آموزش و پرورش در شروع سال تحصیلی  جدید برشمرد و گفت : حاکمیت اخلاق در روابط انسانی کلید اصلی اداره آموزش و پرورش کشور است  و مدیران و معلمان باید تلاش کنند تا اولیای دانش آموزان در هنگام ثبت نام و همچنین استفاده  از خدمات آموزشی مدرسه ،  رضایت کامل داشته باشند.

گفتنی است؛ در این مراسم ضمن تقدیر و تشکر از زحمات اسفندیار چهاربند مدیرکل سابق آموزش و پرورش شهر تهران، علیرضا کمرئی به عنوان مدیرکل جدید آموزش وپرورش شهر تهران انتخاب شد.

آموزش و پرورش
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر