کد خبر: 384300 A

در پی شهادت سه نفر از محیط بانان هرمزگان و فارس طی دو روز گذشته نماینده مردم اردکان و رییس فراکسیون محیط زیست و توسعه پایدار مجلس،خواستار تسریع قوه قضاییه برای رسیدگی و مجازات مجرمان دستگیر شده شد.

به گزارش ایلنا، در پیام محمدرضا تابش آمده است:

«شهادت سه نفر از محیط بانان منطقه حفاظت شده و پارک ملی گنو و بمو در استانهای هرمزگان و فارس در ایامی که متبرک به یاد و نام اولین شهید مظلوم تاریخ؛ حضرت علی (ع) است را به ملت شریف ایران، خانواده های داغدیده و محیط بانان شریف و از جان گذشته، تسلیت عرض می نمایم.

فاجعه آنچنان تلخ و تاسف بار است که قلب همه مردم و دوستداران طبیعت را جریحه دار نمود و بار دیگر مظلومیت سبزپوشان حافظ طبیعت که در ستیز با کژاندیشان و جنایتکاران متجاوز به زمین و عناصر موجود در آن که نعمت هایی از خداوند هستند و حیات بخش و امنیت آفرین برای انسان، جلوه‌گر می‌سازد و نشان داد که موضوع تجهیز آنها به وسایل مدرن و حمایت‌های قانونی از این ضابطان قضایی، محرز و ضروری است. امیدوارم دولت محترم اعتبار لازم برای این امر مهم را پیش بینی نماید و مجلس شورای اسلامی نیز در راستای اصلاح و تصویب قوانین مورد نیاز در این خصوص، جد و جهد بیشتری از خود نشان دهد.

با تقدیر از نیروهای انتظامی و امنیتی که توانستند مجرمان و مسببان این عمل جنایتکارانه را به سرعت بازداشت نمایند؛ از قوه قضائیه درخواست دارم تا محاکمه عاملان این جنایت در اسرع وقت انجام شود، تا هیچکس جرات تعدی به حافظان طبیعت را نداشته باشد.»

شهادت محیطبانان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر