کد خبر: 373794 A

سازمان هواشناسی هشدار داد:

سازمان هواشناسی با انتشار اطلاعیه ای نسبت به احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت بویژه در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب، توصیه کرد: برای جلوگیری از خسارت احتیاط لازم بعمل آورده شود.

به گزارش ایلنا، متن این اطلاعیه به شرح زیر است:

«براساس تحلیل آخرین داده ها و نقشه های پیش یابی هواشناسی، روز سه شنبه با ورود یک سامانه بارشی در شمال غرب، غرب و بتدریج دامنه های جنوبی البرز رگبار باران گاهی با رعد و برق و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.  روز چهارشنبه با شمالی شدن جریان ها بر روی دریای خزر، بارش‌ها به‌ویژه در سواحل مرکزی و شرقی خزرتشدید می شود و دردامنه های البرز شرقی و شمال شرق کشور رگبار و رعد وبرق و وزش باد رخ خواهد داد.  براین اساس وضع هوای مناطق ذکر شده به شرح زیر پیش‌بینی می‌شود:

سه شنبه 95/03/04 : رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد شدید موقت در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، اردبیل، کردستان، زنجان و در بعد از ظهراین روز در قزوین، البرز و تهران.

چهارشنبه 95/03/05 : رگبار باران، گاهی رعدوبرق و وزش باد  شدید موقت در شرق تهران، شمال سمنان، گیلان، مازندران، گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی واحتمال سیلابی شدن رودخانه ها و مسیل‌ها در استان گلستان ونیمه غربی خراسان شمالی.

 با توجه به احتمال وقوع صاعقه و سیلاب ناگهانی و موقت بویژه در مناطق کوهستانی و دره های پر شیب  توصیه می شود برای جلوگیری از خسارت احتیاط لازم بعمل آورده شود.

 شایان ذکر است که روز چهارشنبه خلیج فارس وتنگه هرمز به سبب وزش باد شدید مواج پیش بینی می شود.  بنابراین توصیه می شود تمهیدات لازم جهت تردد ایمن قایقهای تفریحی و شناورهای سبک در مناطق ذکر شده به عمل آید.              

 

پیش بینی وضعیت اب و هوا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر