کد خبر: 373760 A

رئیس سازمان مدارس غیردولتی خبر داد:

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده از اعطای مجوز به 39 مرکز غیردولتی مختص کودکان بانیازهای ویژه درسال گذشته خبرداد

به گزارش ایلنا، پیش از ظهر امروز مرضیه گُرد در نشست خبری که در ساختمان علاقه‌مندان برگزار شد؛ درخصوص برخورد با متخلفان مدارس غیردولتی اظهار کرد: شفاف و صریح می‌گویم اگر تاکنون با مشکلاتی مواجه بودیم به علت نبود مکانیزم در ادارات بود که با تدوین آیین‌نامه نظارت جامع و سامانه ثبت سوابق مدارس برخورد جدی انجام می‌دهیم.

گُرد با بیان اینکه درخصوص تخلفات مدارس غیردولتی باکسی تعارف نداریم، خاطرنشان کرد: اکنون پرونده‌هایی از تخلف افراد وابسته به جناح های خاص وجود دارد که مشغول رسیدگی هستیم و اگر تخلفی وجود داشته باشد مطابق قانون با آنها برخورد می‌کنیم.

وی درخصوص دانش‌آموزانی که استطاعت کافی برای ثبت نام در مدارس غیردولتی را ندارند تصریح کرد: در این موضوع به ازای کمک به مدارس غیردولتی درصدی را به دانش‌آموزان مستعد و توانمند که استطاعت ندارند اختصاص می‌دهیم.

گُرد افزود: پیش از این طرحی با عنوان «رافع» وجود داشت که حذف شده است اما چنانچه معلمان و نیروهای اداری ساعاتی را مازاد داشته باشند، به ازای هزینه‌ای که از آن طریق کمک می‌شود می‌توانیم برای دانش‌آموزانی که استطاعت مالی ندارند در مدارس غیردولتی کمک کنیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده با اشاره به آموزش زبان‌های خارجی در این مدارس عنوان کرد: مراکز آموزش زبان‌های خارجی زیر نظر وزارت آموزش و پرورش برای فعالیت مجوز دریافت می‌کنند.

وی افزود: این مراکز براساس شرایط و امکانات می‌توانند درخواست آموزش زبان انگلیسی را ارائه دهند که تعداد انگشت‌شماری زبان‌های اسپانیولی، فرانسه و آلمانی را داشتند که با توجه به اینکه خارج از موضوع تحصیلی بود، متقاضیان زیادی نداشت.

گُرد تصریح کرد: پس از صحبت‌های مقام معظم رهبری درخصوص زبان‌های خارجی، این اعلام آمادگی انجام شد تا به محض اینکه آموزش و پرورش مصوبه‌ای را تائید کند این مراکز نیز آمادگی ارائه آموزش زبان‌های خارجی را خواهند داشت.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی، توسعه مشارکت‌های مردمی و خانواده گفت: مدارس غیردولتی آمادگی آموزش زبان‌های خارجی را دارند اما آماده دریافت محتوای آموزشی آنها هستیم.

رئیس سازمان مدارس غیردولتی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر