کد خبر: 373567 A

قائم مقام سازمان امداد و نجات خبر داد:

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اعلام گزارش عملیات سیل و آب‌گرفتگی در ٧٢ ساعت گذشته، گفت: تا کنون خدمات امدادی لازم به 814 تن از متاثران از سیل و آب‌گرفتگی ارائه شده و عملیات جست‌وجو برای نجات یک مفقودی در سیل و آب‌گرفتگی شیروان ادامه دارد.

به گزارش ایلنا از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال‌احمر، مرتضی سلیمی با اشاره به تحت تاثیر سیل و آب‌گرفتگی بودن ٤ استان خراسان ‌‌رضوی و شمالی، سمنان و تهران در 72 ساعت گذشته، اظهار کرد: بر این اساس خدمات امدادی لازم به 814 تن از هموطنان در 25 شهر و روستای تحت تاثیر این استان‌ها ارائه شد.

وی با اشاره به اسکان اضطراری ٢٢ متاثر از سیل و آب‌گرفتگی، گفت: بر این اساس تخلیه اضطراری یکصد خانوار و در مجموع 450 تن از محل سکونت خود در روستای فیروزآباد شهرستان قوچان انجام و 33 تن نجات یافته و به مناطق امن منتقل شدند.

قائم مقام سازمان امداد و نجات جمعیت هلال‌احمر با اشاره به مفقودی یک تن در سیل و آب‌گرفتگی شیروان، روستای پالکانلو سفلی، خاطرنشان کرد: بر این اساس تخلیه آب از 46 واحد مسکونی انجام و عملیات رهاسازی 18 دستگاه خودرو از مسیر سیلاب انجام شد.

وی با اشاره به به‌کارگیری ٤١ تیم امدادی شامل ١٣٥ امدادگر و نجات‌گر، افزود: بر این اساس برای تخلیه آب از منازل مسکونی 15 دستگاه موتورپمپ و لجن کش به کار گرفته شد و در این زمینه عملیات جستجوی یک مفقودی در شیروان همچنان ادامه دارد.

امداد و نجات جمعیت هلال احمر سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر