کد خبر: 373178 A

رییس سازمان غذا و دارو :

رییس سازمان غذا و دارو اعلام کرد: اشکال ما در حوزه دارو این بوده که همواره به تولید داخلی برای کاهش واردات اندیشیده است در حالی که ما می توانیم صادرات محصولات دارویی داشته باشیم.

به گزارش  ایلنا، رسول دیناروند در مراسم رونمایی فرآورده های دارویی مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی دانشگاه علوم پزشکی تهران، عنوان کرد: داروسازی در دولت تدبیر و امید عملکرد مطلوبی داشته است؛ ما در  زمینه وابستگی ارزی در این حوزه کاهش داشته ایم، در توسعه، در کاهش هزینه های القایی و در نهایت در کنترل هزینه های مردم موفق بوده ایم و این موفقیت ها در سایه حمایت های دولت بوده است.

دیناروند با اشاره به فعالیت های مرکز رشد واحدهای فناوری فرآورده های دارویی گفت: جوشش اقتصاد مقاومتی از مراکز دانش بنیان است و برای توسعه این بخش نیاز به مراکزی مانند مرکز رشد داریم که البته این حمایت ها تا امروز از سوی دولت بوده است.

رییس سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت همچنین گفت: ما با سرمایه گذاری در این بخش می توانیم موفق باشیم و محققان خود را در کشور به کار بگیریم نه اینکه این قشر برای فعالیت به خارج از کشور بروند و بزرگترین صادرات ما صادرات مغز باشد.

وی با تاکید بر حمایت سازمان غذا و دارو از تولیدات داخلی گفت: در وزارت بهداشت تمهیداتی اندیشیده شده است تا شرکت های دانش بنیانی که در صادرات موفق عمل کرده و بیش از یک میلیون دلار صادرات داشته باشند بتوانند خارج از صف و در مدت سه ماه از ماه پروانه دریافت کنند.

دیناروند خاطرنشان کرد: متاسفانه طی سال های طولانی گذشته اشکال ما این بوده که همواره به تولید دارو برای جایگزینی واردات آن فکر کرده ایم در حالی که ما قابلیت بالایی برای صادرات این اقلام داریم.

رییس سازمان غذا و دارو اولویت وزارت بهداشت و شخص وزیر را باز کردن راه صادرات در منطقه دانست و گفت: با وجود این همچنان نیاز به تلاش بیشتر در این زمینه وجود دارد زیرا ۱۵۰ میلیون دلار صادرات زیبنده کشور ما نیست، در حالی که میزان واردات ما یک میلیارد دلار است و ما باید تلاش کنیم تا در حوزه صادرات دارو به تراز مثبت برسیم.

سازمان غذا و دارو
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر