کد خبر: 365527 A

برنامه‌های هفته معلم تشریح شد؛

ایلنا: قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم از تقدیر از 40 معلم برگزیده در سال 95 خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدحسین سلیمی جهرمی؛ قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم و رئیس مرکز برنامه‌ریزی منابع انسانی و فناوری اطلاعات در نشست خبری که امروز در وزارت آموزش و پرورش برگزار شد با اشاره به نامگذاری روزهای هفته معلم اظهار داشت: روز شنبه نامگذاری کردیم که سمت و سوی فعالیت‌ها فرهنگی باشد. در روز یکشنبه به نام معلم و اندیشه مطهری نامگذاری شده که سعی بر این است به ترویج اندیشه‌های بلند مرتضی مطهری بپردازیم که در این روز ملاقات با خانواده شهدا با حضور وزیر و رئیس‌جمهور در نظر گرفته شده است.

وی ادامه داد: روز دوشنبه به نام معلم و میثاق ولایت نامگذاری شده و در این روز بخشی از معلمان کشور به عنوان نمایندگان این قشر عظیم فرهنگی به دیدار رهبر معظم انقلاب نایل خواهند شد که در این دیدار نمایندگان معلمان همه استان‌ها حضور دارند.

قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم افزود: ویژگی خاص امسال، حضور قابل توجه دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان در دیدار با رهبر معظم انقلاب است و بیش از نیمی از دیدارکنندگان، دانشجو معلمانی خواهند بود که مهر امسال وارد آموزش و پرورش می‌شوند. در این دیدار سوگندنامه‌ای به عنوان میثاقی که معلمان باید به آن پایبند باشند،  توسط دانشجو معلمان قرائت می‌شود.

سلیمی اضافه کرد: در مجموع 3 هزار نفر از معلمان و دانشجومعلمان به دیدار رهبر انقلاب می‌روند که 1700 نفر از آنها مربوط به دانشجو معلمان دانشگاه فرهنگیان و تعدادی مربوط به دانشگاه شهید رجایی است.

وی با اشاره به اینکه روز سه‌شنبه 14 اردیبهشت‌ماه به نام معلم، جامعه و فرهنگ تکریم نامگذاری شده است، تصریح کرد: در این روز فرهنگیان با رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار خواهند داشت و همچنین براساس برنامه‌ریزی‌ها در روز چهارشنبه 15 اردیبهشت دیدار فرهنگیان با رئیس‌جمهور در نظر گرفته شده است.

قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم ادامه داد: روز پنجشنبه 16 اردیبهشت به نام معلم و جلوه ایثار و روز جمعه 17 اردیبهشت به نام معلم زمینه‌ساز وحدت ملی نامگذاری شده است. همچنین وزیر آموزش و پرورش در روز جمعه پیش از خطبه‌های نماز جمعه سخنرانی خواهد داشت. روز شنبه 18 اردیبهشت‌ماه نیز به نام معلم، فرهنگساز اقتصاد مقاومتی نامگذاری شده است.

سلیمی در پاسخ به این سوال که در هفته معلم از چه تعداد از معلمان تقدیر می‌شود، خاطرنشان کرد: کار انتخاب معلمان نمونه به استان‌ها واگذار شده و آنها معلمانی که محبوبیت و مقبولیت بیشتری بین جامعه فرهنگیان، اولیا و دانش‌آموزان را دارند انتخاب و در نهایت از هر استان یک نفر به عنوان نمایندگان معلمان (معلمی که واجد شرایط بارز معلمی باشد) به ستاد بزرگداشت مقام معلم معرفی می‌شود.

وی با بیان این مطلب که امسال اجازه دادیم بازنشستگان نیز در انتخاب معلمان نمونه حضور داشته باشند؛ گفت: امسال 32 نفر نماینده معلم استانی، 3 نفر نماینده معلم استثنایی، 3 نفر نماینده معلمان غیردولتی، یک نفر نماینده دانشگاه فرهنگیان و یک نفر نماینده دانشگاه شهید رجایی و مجموعا 40 نفر به عنوان نمایندگان معلمان به عنوان برگزیده به ستاد معرفی می‌شوند.

قائم مقام وزیر در ستاد بزرگداشت مقام معلم افزود: سال گذشته در مجموع 7 میلیارد تومان برای تقدیر از معلمان و امسال 9 میلیارد تومان اختصاص داده شده است.

تقدیر از معلمان نمونه در سال 95 دیدار دانشجومعلمان با رهبر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر