کد خبر: 360636 A

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی خبر داد:

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی از آغاز طرح سنجش سلامت کلاس اولی ها از اول اردیبهشت خبر داد.

به گزارش ایلنا، مجید قدمی با اشاره به آغاز طرح سنجش دانش‌آموزان بدو ورود به دبستان از ابتدای اردیبهشت اظهارکرد : ‌این طرح امسال با تغییراتی نسبت به سال‌های گذشته از هفته اول اردیبهشت ماه و با اولویت قراردادن کودکان مناطق گرمسیر آغاز می‌شود.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی تصریح کرد : بالغ بر دو میلیون کودک شش ساله در بدو ورود به دبستان به همراه پنج ساله ها از یکم اردیبهشت ماه در طرح سنجش سلامت شرکت می کنند.

وی با بیان اینکه امسال همچنین کودکان پنج‌ ساله شامل این طرح می شوند ، خاطرنشان کرد : در گذشته طرح سنجش برای دانش آموزان شش سال تمام اجرا می‌شد اما به‌ دنبال آن هستیم کار سنجش را یک سال زودتر آغاز کنیم تا در این مدت برای دانش آموزان ورود به مدرسه اقدامات لازم مداخله‌ای، درمانی و جراحی عملیاتی شود.

قدمی با بیان اینکه در این طرح پیش‌بینی می شود حدود 500 هزار کودک پنج ساله مشارکت کنند ، افزود: نوبت‌‌ دهی خانواده‌ها برای حضور در پایگاه‌های سنجش به‌ صورت الکترونیکی است، و‌ خانواده‌ها در نوبت تعیین شده باید به پایگاه‌های سنجش مراجعه و براساس تأییدیه‌ای که صادر می‌شود برای ثبت‌نام مدرسه در سال بعد اقدام کنند.

رئیس سازمان آموزش‌وپرورش استثنایی بیان کرد : برای اجرای طرح سنجش سلامت 900 پایگاه در کشور و با حضور شش هزار نیروی انسانی در نظر گرفته شده که در دو نوبت صبح و عصر فعالیت خواهند کرد.

وی اظهارکرد: آغاز طرح سنجش سلامت یک سال قبل از ورود به مدرسه باعث می‌شود تا دانش آموزان نیازمند مداخلات درمانی شناسایی شود ، به‌عنوان مثال دانش‌آموزی که به یکی از موارد عینک ، سمعک یا کاشت حلزون نیاز دارد شناسایی و برای درمان آنها اقدام می شود.

دانش آموزان طرح سنجش سلامت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر