کد خبر: 360504 A

جانشین رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی گفت: محور کرج - چالوس از امروز (23 فروردین ماه) تا فردا (24 فروردین ماه) به علت انجام عملیات لق گیری سنگ های معلق و همچنین تثبیت و جلوگیری از ریزش احتمالی کوه و سنگ ریزه مسدود است.

به گزارش ایلنا از پایگاه خبری پلیس راهور نیروی انتظامی، سرهنگ داوود قاسمیان افزود: محور کرج - چالوس در روزهای یاد شده از ساعت هشت تا 18 مسدود اعلام شده است و در زمان انسداد، تردد وسایل نقلیه از آزاد راه رشت - قزوین و محورهای هراز و فیروزکوه انجام می شود.

قاسمیان همچنین به واژگونی یک دستگاه سمند حوالی ساعت 15 روز یکشنبه اشاره کرد و گفت: متاسفانه در این حادثه که در کیلومتر 35 محور خوزستان رخ داد ، سه تن کشته شدند.

وی افزود: علت این حادثه خستگی و خواب آلودگی راننده بوده است.

بسیاری از رانندگان به خصوص آن هایی که در مسافت های دور به رانندگی می پردازند در زمان احساس خواب آلودگی نه تنها خودرو را متوقف نمی کنند که با اصرار بر ادامه رانندگی، کار بیشتری از مغز خسته خود می کشند و به این ترتیب احتمال وقوع تصادفات شدید را افزایش می دهند.

تحقیقات نشان داده است گوش دادن به موسیقی، پایین کشیدن شیشه، نوشیدن یا کارهایی از این دست اثرات بسیار ناپایدار و گذرایی بر هوشیار ماندن راننده دارد و از این رو می توان آن ها را بیهوده دانست؛ پس بهتر است رانندگان با انجام چنین کارهایی خود را فریب ندهند و به جای انجام این کارها برای 15 دقیقه استراحت مختصری انجام دهند.

نکته مهمی که باید به آن توجه کرد این است که هیچ فردی نمی تواند متوجه شود حالت خواب آلودگی راننده دقیقا از چه زمانی آغاز می شود. از این رو این خود راننده است که باید با درک نخستین علائم خواب آلودگی ، خودرو را به کناری هدایت کند و حداقل 15 دقیقه استراحت کند.

 

جانشین رئیس پلیس راه راهور نیروی انتظامی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر