کد خبر: 353011 A

رئیس شورای جهانی صنایع دستی در منطقه آسیا اقیانوسیه:

رئیس شورای جهانی صنایع دستی در منطقه آسیا اقیانوسیه به ضرورت تعامل میان بخش خصوصی و دولت اشاره و بیان کرد: این ارتباط و همچنین ترکیب مدرنیته و هنر کلاسیک به توسعه تجارت صنایع دستی کمک می‌کند.

به گزارش ایلنا، هیجاوی؛ رئیس شورای جهانی صنایع دستی در منطقه آسیا اقیانوسیه در مراسم افتتاحیه نمایشگاهی از آثار فاخر صنایع دستی گفت: توجه ما به این است که استانداردهای بین‌المللی صنایع دستی را افزایش دهیم و با ارتقای کیفیت محصولات هنری که به تازگی تولید می‌شوند، به تقویت رشته صنایع دستی و همچنین به هنرمندان کمک کنیم. ما با ترکیب هنر کلاسیک و مدرنیته می‌توانیم مشتری‌های بیشتری را جذب کنیم و بازاریابی بهتری در سطح جهان داشته باشیم. برای این منظور باید به ارتقای سطح کیفی محصولات از طریق بالا بردن کیفیت مواد اولیه‌ای که برای تولید این صنایع به کار می‌رود بیندیشیم.

وی توسعه تجارت صنایع دستی را موجب درآمدزایی بیشتر دانست و افزود: مهم نیست که در چه رشته‌ای از صنایع دستی‌ فعالیت کنیم. آنچه اهمیت دارد این است که توسعه تجارت و صادرات صنایع دستی به صورت بین‌المللی به درآمدزایی هنرمندان و افرادی که در این زمینه فعالیت دارند، کمک می‌کند و بالا بردن درآمد هنرمندان ارتباط مستقیم با درآمد بیشتر کشور و جامعه دارد و به تمام مردم جهان کمک می‌کند. از این رو باید سیاستمداران، دولتمردان، اقتصاددان‌ها و مردم عادی جامعه از صنایع دستی حمایت کنند.

هیجاوی به اینکه ایران یکی از اعضای قدیمی شورای جهانی صنایع دستی است اشاره و بیان کرد: ایران از اعضای قدیمی این شوراست، اما همکاری ایران با شورای جهانی صنایع دستی در سال ۲۰۰۷ کمرنگ و در سال ۲۰۱۰ با تلاش دوباره از سر گرفته شد. اینک ایران عضو فعال شورای جهانی صنایع دستی در منطقه آسیا و اقیانوسیه است.

معاون صنایع دستی کشور نیز در این مراسم به ضرورت حمایت از شرکت‌های خصوصی اشاره و بیان کرد: ما برای رسیدن به صادرات یک میلیارد دلاری به ۱۰۰ موسسه خصوصی نیاز داریم در حالی که تعداد این واحد‌ها به کمتر از ۱۰ می‌رسد.

بهمن نامور مطلق به ضرورت وجود ۱۰۰ واحد بزرگ تجاری در زمینه صنایع دستی اشاره و بیان کرد: ما برای رسیدن به اهداف بلند خود در زمینه صنایع دستی و داشتن یک میلیارد دلار صادرات در این زمینه، به ۱۰۰ موسسه بزرگ تجاری نیاز داریم؛ در حالی که تعداد موسسه‌ها و واحدهای بزرگ تجاری ما به کمتر از ۱۰ می‌رسد.

نامور مطلق به اتفاقات پس از برجام اشاره کرد و افزود: ما بازارهای خود را با کم‌تدبیری یا بی‌تدبیری برخی مسئولان دولت گذشته از دست داده‌ایم. برجام امید تازه‌ای دمیده و ما باید از این امکان بهره ببریم. حالا که محدودیت‌ها بسیار کم شده و ما مشکل قانونی در زمینه صادرات صنایع دستی نداریم، باید مسیر تجارت و صادرات صنایع دستی را گسترش دهیم؛ چرا که تجارت صنایع دستی هم ارزآور است و هم به صادرات فرهنگ و هویت ما می‌انجامد.

صنایع دستی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر