کد خبر: 334492 A

سفیر افغانستان در ایران عنوان کرد:

سفیر افغانستان در ایران با بیان اینکه ارتقای امنیت منطقه نیازمند تعامل همگانی است، گفت: آماده‌ایم از پتانسیل، دانش و تجربیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران استفاده کنیم.

به گزارش ایلنا، نصیر نور احمد در اختتامیه کارگاه آموزش گزارش نویسی پیشرفته و نحوه استفاده از ماهواره در تخمین مزارعه کشت خشخاش ویژه پلیس افغانستان، گفت: از کشور برادر و دوست جمهوری اسلامی ایران در برگزاری این دوره‌های آموزشی و انتقال تجربیات تشکر می‌کنم، امیدوارم در انجام مأموریت‌های مبارزه با مواد مخدر توفیقات بیشتری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه امروز دنیا با چالش جدی مواد مخدر مواجه است، گفت: مردم و دولت افغانستان نیز در صف مبارزه با مواد مخدر هستند.

نور احمد با بیان اینکه افغانستان قربانی توطئه استکبار در زمینه مواد مخدر است، گفت: وجود برخی ناامنی‌ها در افغانستان، بستر فعالیت مافیای بین الملل مواد مخدر در این کشور را فراهم کرده به گونه‌ای که این کشور را به محلی برای تولید و کشت خشخاش انتخاب می‌کنند و این امر تعامل همه کشورهای منطقه را در راستای مبارزه با مواد مخدر ضروری می‌کند.

وی افزود: ارتقای امنیت اجتماعی منطقه نیازمند تعامل همگانی است لذا از جمهوری اسلامی ایران و پلیس مبارزه با مواد مخدر در راستای تعامل بسیار مثبت با کشور افغانستان برای رفع این معضل، سپاسگزاریم.

نور احمد تأکید کرد: برگزاری این دوره‌ها فواید بسیاری برای کشور افغانستان و جامعه جهانی دارد و آماده‌ایم از تمام دانش و تجربیات پلیس مبارزه با مواد مخدر ایران استفاده کنیم.

مبارزه مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر