کد خبر: 334478 A

وزیر آموزش و پرورش خبر داد:

وزیر آموزش و پرورش گفت: طی ۵ سال آینده همه فضاهای آموزشی کشور استاندارد خواهد شد.

به گزارش ایلنا، علی اصغر فانی در جمع فرهنگیان شهرستان تربت جام با اشاره به اینکه شهیدان رجایی و باهنر الگوهای مدیریت و معلمی در آموزش و پرورش هستند و باید از آن‌ها الگو گرفت، اظهارکرد: حضور ما در هفته وحدت به این دلیل بود که عملا نشان بدهیم که با برادران سنی خود همدل و همزبانیم و به برکت پیامبر اسلام وانقلاب اسلامی این امر مهم هر روز مستحکمتر از گذشته صورت می‌گیرد.

وزیر آموزش و پرورش با تاکید بر اینکه برنامه ششم توسعه و سند تحول بنیادین مبنای تصمیم گیری‌ها در آموزش و پرورش است تصریح کرد: نقشه اجرایی سند تحول بنیادین تا سال ۹۹ تهیه شده است.

وی خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش امروز آیینه تمام نمای آینده کشور است و اهمیتی که نظام جمهوری اسلامی و دولت یازدهم به آموزش و پرورش داشته در همین راستا بوده است.

فانی با بیان اینکه در حال حاضر یک سوم فضاهای آموزشی کشور استاندار نیست، افزود: این میزان فضای آموزشی در ۱۰ سال گذشته دو سوم بوده و امیدواریم در برنامه ششم توسعه با همکاری سازمان مدیریت وبرنامه ریزی کشوراین فضاهای آموزشی را نیز استاندار سازی کنیم.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: طی ۵ سال آینده همه فضاهای آموزشی کشور استاندارد خواهد شد و این مشکل برای همیشه در کشور حل خواهد شد.

وی اظهار کرد: در خصوص فضاهای آموزشی شهرستان تربت جام قول می‌دهیم به هر میزان که از اعتبارات ماده ۱۸۰ تامین شود ما نیز به‌‌ همان میزان از اعتبارات ملی برای فضاهای آموزشی شهرستان اختصاص خواهیم داد.

فانی با اشاره به اینکه حق مرزی از اول تیر ماه برای کل مناطق مرزی کشور اختصاص داده شده است افزود: مصادیق مناطق مرزی توسط وزارت کشور تعیین و آموزش و پرورش احکام آن را صادر می‌کند.

وی با تاکید بر اینکه بومی گزینی طی دو سال گذشته سیاست آموزش و پرورش بوده است، خاطرنشان کرد: با پذیرش از بوم برای بوم در دانشگاه فرهنگیان دیگر مشکل مهاجرت معلمان با تجربه را نخواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش بیان کرد: برای اولین بار در سال جاری ۱۰۰ میلیارد تومان برای خرید تجهیزات در نظر گرفته شد که به تدریج به مدارس واگذار می‌شود.

فانی با بیان اینکه میزان سود صندوق ذخیره فرهنگیان طی دو سال از عمر دولت تدبیر و امید، بیش از سود ۱۷ سال گذشته بوده است، افزود: صندوق ذخیره فرهنگیان وظیفه دارد به نیابت از معلمان سرمایه گذاری کند تا پس از بازنشستگی اصل پول و سود آن به حساب معلمان واریز شود.

علی اصغر فانی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر