کد خبر: 326149 A

ابتکار برای شرکت در اجلاس سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شدمعصومه ابتکار معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست به نمایندگی از رئیس جمهوری اسلامی ایران برای شرکت در نشست سران تغییرات آب و هوایی عازم پاریس شد.

به گزارش ایلنا، ابتکار ضمن حضور در اجلاسCOP ۲۱، برنامه ملی و سهم ایران در مشارکت جهانی برای کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای را مطرح می‌کند.

معاون رئیس جمهور کشورمان دوشنبه شب و پس از پایان اجلاس سران به ایران باز می‌گردد، اما هیات کار‌شناسی ایران بر اساس برنامه مشخص شده، برای دستیابی به توافق مورد بحث فعالیت خواهد کرد.

ایران از جمله کشورهایی است که افزایش دما و خشکسالی ناشی از تغییرات آب و هوایی، اثرات منفی بسیاری بر آن داشته است.

گفتنی است، در دو دهه گذشته تغییرات آب و هوایی موجب مرگ بیش از ۶۰۰ هزار نفر و ضرر اقتصادی حدود یک هزار میلیارد دلاری به کشورهای مختلف شده است.

طبق اعلام سازمان ملل، طی این مدت به طور میانگین سالانه ۳۳۵ فاجعه مرتبط با آب و هوا اتفاق افتاده که نسبت به ده سال پیش از آن، دو برابر شده است.

تاکید دانشمندان بر ضرورت کاهش انتشار گازهای گلخانه‌ای به منظور کاهش خسارات و تلفات ناشی از فجایع اقلیمی، همچنین رسیدن به یک توافقی عملی در این مورد طی نشست جهانی پاریس، به دلیل همین تاثیرات منفی است.

بر همین اساس، ۳۰ نوامبر سران بیش از ۱۵۰ کشور جهان در پاریس گرد هم می‌آیند تا به راه حلی اساسی برای مقابله با گرمایش و تغییرات آب و هوایی زمین دست یابند. این اجلاس در بخش کار‌شناسان، وزرا و سازمان‌های غیردولتی ۱۹۵ کشور به مدت ۱۱ روز فعالیت خواهد داشت.

اجلاس سران تغییرات آب و هوایی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر