کد خبر: 325989 A

مدیر عامل صندوق احیا خبر داد:

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی، گفت: پیرو مصوبه هیئت دولت برای واگذاری بناهای تاریخی و فرهنگی و با تصمیم هیئت مدیره صندوق احیاء، ۷۰ بنا از سوی این صندوق در مرحله جدید واگذاری‌ها در ۲۳ استان به مزایده گذاشته می‌شود.

به گزارش ایلنا، محمدرضا پوینده، تصریح کرد: این صندوق، ۷۰ بنای یاد شده را از طریق مزایده عمومی دو مرحله‌ای به صورت قرارداد سرمایه گذاری در مرمت، احیاء، نگهداری و واگذاری حق بهره برداری، واگذار می‌کند.

وی افزود: برآورد میزان سرمایه گذاری برای مرمت و احیاء بناهای تاریخی یاد شده، ۵۰۰ میلیارد ریال و میانگین مدت قرارداد‌ها ۱۲ سال است، همچنین کاربری‌های فرهنگی، اقامتی و پذیرایی به منظور بهره برداری برای ۷۰ بنای یاد شده تعیین شده است.

پوینده تأکید کرد: تعداد بناهای آماده واگذاری در استان‌های سمنان ۷ بنا، یزد۷، اردبیل۶، اصفهان ۵، مرکزی ۵، چهار محال و بختیاری ۵، قزوین۵، خوزستان ۴، کهگیلویه و بویر احمد ۴، مازندران ۳، کردستان ۴، کرمان۲، گلستان ۲، کرمانشاه ۲ و بوشهر ۲ بنا است و در استان‌های فارس، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان و همدان هر کدام یک بنا به مزایده گذاشته شده است که در دو مرحله واگذار می‌شوند.

گفتنی است در مرحله اول برگزاری مزایده ۳۰ بنا و در مرحله دوم که در فاصله زمانی چند هفته با مرحله اول برگزار می‌شود، ۴۰ بنای دیگر نیز واگذار می‌شوند.

27

 

مدیرعامل صندوق احیاء و بهره برداری از اماکن تاریخی و فرهنگی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر