کد خبر: 311342 A

معاون آموزش و پژوهش سازمان حفاظت محیط زیست از اعلام فراخون و ثبت نام دهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست خبر داد.

به گزارش ایلنا، مهناز مظاهری با اعلام اینکه فراخوان دهمین دوره اعطای جایزه ملی محیط زیست منتشر شده است، افزود: کارکنان ستادی و استانی سازمان حفاظت محیط زیست نمی توانند داوطلب دریافت جایزه ملی محیط زیست باشند.

معاون سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه جایزه ملی محیط زیست سال آینده به برگزیدگان اعطا می شود تصریح کرد: به استناد ماده 46 آیین نامه اجرایی قانون حفاظت و بهسازی محیط زیست، شورایعالی حفاظت محیط زیست از فعالیت های ارزنده افراد حقیقی و حقوقی حافظ محیط زیست قدردانی می کند.

وی گفت: داشتن ابداعات، اختراعات، خلاقیت ها، ابتکارات و طرح های بارزی که موجب کاهش هزینه ها و جلوگیری از آلودگی ها یا تخریب محیط زیست در سطح وسیع می شود و همچنین ارایه طرح ها ، پروژه‌های کاربردی، مطالعات و تحقیقات علمی ارزشمند و موثر در پیشگیری از آلودگی و تخریب محیط زیست، از محورهای مصوب برای دریافت این جایزه ملی محیط زیست است.

مظاهری با بیان اینکه متخصصین، موسسات عمومی و سازمان های دولتی و مردم نهاد، موسسات و شرکت های خصوصی و سایر اشخاص می توانند داوطلب دریافت جایزه ملی محیط زیست باشند، افزود: افراد حقیقی و حقوقی با استناد نتایج حاصل از پروژه هایی که سازمان حفاظت محیط زیست همه یا بخشی از منابع مالی آن را تامین کرده باشد نمی توانند داوطلب دریافت جایزه ملی محیط زیست باشند.

وی در خصوص جوایز این دوره از جایزه ملی محیط زیست گفت: به نفرات اول تندیس جایزه ملی محیط زیست، لوح تقدیر و پنج عدد سکه بهار آزادی تعلق می گیرد و نفرات دوم وسوم نیز به ترتیب سه عدد و یک عدد سکه بهار آزادی به همراه لوح سپاس دریافت می کنند که لوح سپاس ویژه هیات داوران و نفرات اول به امضای رییس جمهور و سایر موارد به امضای رییس سازمان حفاظت محیط زیست می رسد.

وی اظهارکرد: داوطلبان به منظور کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند با دبیرخانه علمی جایزه ملی محیط زیست با شماره تلفن‌های 88233370 و 42781081 تماس برقرار کنند.

سازمان حفاظت محیط زیست
نرم افزار موبایل ایلنا