کد خبر: 311330 A

وزیر بهداشت مطرح کرد:

ایلنا: وزیر بهداشت در جمع خیرین سلامت ابراز امیدواری کرد که تا یک ماه و نیم آینده اولویت‌های سرمایه گذاری خیرین در حوزه سلامت تدوین و اعلام خواهد شد.

به گزارش ایلنا، هاشمی در اولین همایش تجلیل از خیرین سلامت که شامگاه سه شنبه در مشهد برگزار ‌شد، با گرامیداشت یاد جان باختگان فاجعه منا و مسجد الحرام گفت: امیدوارم غفران الهی در جوار حریم حق شامل حالشان شود.

وی با اشاره به لذت کار خیر خاطرنشان کرد: زیباترین لحظات زندگی لحظاتی است که در همین مکان‌ها و برای کار خیر دور هم جمع می‌شویم. کاری که از صمیم قلب برای کمک به محرومان انجام می‌شود، بهترین آموزش زندگی برای فرزندان و اطرافیان است.

وزیر بهداشت اظهار داشت: آنچه که بیش از هر چیز در کشور ما نیاز است، ارتقاء مکارم اخلاقی است و چه اخلاقی بالاتر از مهرورزی به هموطنان و کمک به ضعفا و محرومین است.

هاشمی گفت: در شرایط آشوب زده دنیا و غفلتی که در زندگی امروز اتفاق می‌افتد این روحیه که انسان از مال خویش برای کمک به سلامت و رفاه دیگران بگذرد، بسیار ارزشمند است.

وی ابراز امیدواری کرد: سال‌های آینده این مراسم پر شورتر و پر تعدادتر برگزار شود. وزارت بهداشت هم در کنار خیرین خواهد بود و به همراهی با  خیرین سلامت افتخار می‌کند.

وزیر بهداشت گفت: امیدوارم با همکاری نیری و ایازی در 1.5 ماه آینده اولویت‌های سرمایه‌گذاری این حوزه و خدماتی که خیرین می‌توانند انجام دهند را تدوین کنیم. ممکن است کسی بخواهد وسیله ی ساده‌ای را هدیه کند و یا از یک بیمار دیالیزی حمایت کند، که همه را در قالب سامانه‌ای که طراحی خواهد شد، اعلام خواهیم کرد.

هاشمی با اشاره به مشکلات خیرین سلامت گفت: بخشی از مشکلات مربوط به ماست و بخشی مربوط به دولت است که حتما از طریق جلسه ای که با وزیر اقتصاد و رئیس سازمان مدیریت و برنامه و رئیس گمرک کشور با نمایندگان خیرین ترتیب خواهیم داد، مشکلات را حل خواهیم کرد. اگر سنگی پیش روی شماست این وظیفه ماست که آن را برداریم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به رشد ساخت مدارس خیرساز و رفع نیازهای نسبی این بخش، از خیرین می خواهیم در حوزه سلامت نیز کمک کنند و امیدوارم خیرین در حوزه سلامت بتوانند یادگارهای ارزشمندی را از خود برای ملت ایران بر جای بگذارند.

در پایان این مراسم مجمع خیرین سلامت به خاطر حمایت‌های دکتر هاشمی از این مجمع، لوح تقدیری را به وی اهدا کرد.

 

 

وزارت بهداشت و درمان خیرین
نرم افزار موبایل ایلنا