کد خبر: 311271 A

دهیار روستای پنگرویه در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: بر اساس اظهارات دهیار روستای پنگرویه، فاضلاب یک کشتارگاه نزدیک به این روستا که درون نهری می‌ریزد، مشکلات زیادی را برای اهالی روستا ایجاد کرده است، به طوری که بوی تعفن این فاضلاب‌ها سبب شده که مردم ترجیح بدهند که از خانه‌هایشان خارج نشوند.

سید محمد موسوی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در مورد این مشکل روستای پنگرویه از توابع شهرستان لامرد گفت: این کشتارگاه حدود 20 سال است، در فاصله یک و نیم کیلومتری روستای ما مشغول فعالیت است، اما در دفع فاضلابش موارد بهداشتی و محیط زیستی را رعایت نمی‌کند.

وی ادامه داد: این فاضلاب باعث شده است که از شدت بوی تعفن به سختی از خانه‌هایمان خارج شودیم.

 

دهیار روستای پنگرویه با اشاره به اینکه این مساله را از فرمانداری، اداره محیط زیست و اداره بهداشت نیز پیگیری کرده‌ایم، افزود: جواب درستی به ما نمی دهند و اقدامی هم نکرده‌اند که مشکل ما حل شود.

 

موسوی اظهار کرد: در اطراف این کشتارگاه زمین‌های کشاورزی مردم قرار گرفته است و فاضلاب به حدی در به این زمین‌ها وارد شده که گاهی ممکن است؛ کشاورزان در سر زمین های خود تا زانو در گل بروند.

وی توضیح داد: علاوه بر همه اینها این آلودگی سبب جمع شدن پشه سالک و سگ‌های ولگرد نیز شده است و به همین علت برخی از کودکان ما بیمار شده‌اند و سالک به شدت در روستا زیاد شده است.

 

روستای پنگرویه
نرم افزار موبایل ایلنا