کد خبر: 298817 A

وزیر بهداشت در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی:

وزیر بهداشت گفت: اختصاص تنها 3 درصد از بودجه عمرانی کشور برای ساخت‌وساز بیمارستان‌ها نشان می‌دهد؛ توجه کافی به این حوزه صورت نگرفته است.

به گزارش خبرنگار ایلنا در قم، سیدحسن قاضی‌زاده هاشمی صبح امروز در دیدار با آیت‌الله مکارم شیرازی اظهار داشت: جامعه پزشکی از نقاط دور دست تا مرکز کشور در خدمتگزاری ملت ایران تلاش دارد و البته با این وجود گاهی از تریبون ملی مورد بی‌مهری قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه بخشی از درمان اعتماد مردم به جامعه پزشکی و حفظ حرمت آنهاست، گفت: در دو سال گذشته و در حوزه خدمات درمانی گام‌های خوبی برداشته شده و مهم این است که این خدمات پایدار بماند.

هاشمی ادامه داد: برای اینکه خدمات پزشکی پایدار بماند؛ باید قوانین لازم  در راستای سیاست‌های تعیین شده از سوی مقام معظم رهبری عملی شده تا خیال مردم از بابت درمان راحت شود.

وزیر بهداشت تاکید کرد: دولت و مجلس با اتحاد باید کاری کنند تا بیماران غیر از رنج بیماری رنج دیگری نداشته باشند.

وی اضافه کرد: در سال‌های گذشته در حوزه‌های مختلف از جمله صنعت، راه‌سازی و ... خدمات مختلفی به مردم ارائه شده، اما در حوزه ساخت‌وساز بیمارستان و برای مثال در همین شهر قم کار قابل توجهی انجام نشده است؛ عمده بیمارستان‌ها برای خیرین و اکثرا برای 70 سال پیش است.

هاشمی گفت: اختصاص تنها 3 درصد از بودجه عمرانی کشور برای ساخت و ساز بیمارستان‌ها نشان می‌دهد؛ توجه کافی به این حوزه صورت نگرفته در حالی که ما انتظار داریم، همانگونه که دولت قیمت تمام شده آب و برق را پرداخت می‌کند، قیمت تمام شده ساخت‌وساز بیمارستان‌ها و خدمات درمانی را پرداخت کند.

وی با اشاره به خدمات وزارت بهداشت در استان قم گفت: در قم طرح‌های خیلی خوبی در راه است، چرا که هم دولت و هم خیرین آستین‌ها را بالا زده و کارهای خوبی را شروع کرده‌اند؛ امیدواریم تا قبل از پایان دولت یازدهم شاهد شروع پروژه‌هایی در استان قم باشیم که حداقل 2 هزار تخت درمانی را اضافه کند.

آیت الله مکارم شیرازی استان قم بودجه بیمارستان درمان
نرم افزار موبایل ایلنا