کد خبر: 295405 A

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر مطرح کرد:

نماینده ولی فقیه در جمعیت هلال احمر، گفت: جوانان مهم ترین سرمایه های کشور هستند که زمینه خوبی برای رشد و تربیت فرهنگی آنها در جمعیت هلال احمر ایجاد شده است.

به گزارش ایلنا، حجت الاسلام والمسلمین معزی با حضور در جمع امدادگران، جوانان، داوطلبان و کارکنان جمعیت هلال احمر شهرستان نائین به سرمایه های عظیم انقلاب در کشور اشاره و تصریح کرد: ملت ایران در برابر ۵ قدرت بزرگ جهان ایستادگی کرد و با دست خالی بعد از انقلاب اسلامی نظامی پایه گذاری کرد که در حال حاضر در دنیای کنونی برای همه قدرت ها قابل توجه است.

معزی در ادامه با اشاره به زمینه مناسبی که در جمعیت هلال احمر برای رشد و تربیت فرهنگی وجود دارد، افزود: جمعیت هلال احمر ایران در میان ۱۸۹ جمعیت و صلیب سرخ دنیا، در دره دهم قرار دارد و این موفقیت بخاطر حضور پرشور و تلاش همیشگی اعضاء آن محقق شده است.

وی افزود: امدادگران و نجاتگران جمعیت در بدترین شرایط مردم را تحت حمایت قرار می دهند، در واقع این سرشت سرمایه عظیمی است که از ایمان و دین مردم ایران نشات گرفته است.

نماینده ولی فقیه همچنین در ادامه از پایگاه های امداد جاده ای ملا احمد و شهدای امدادگر کوهپایه نیز بازدید به عمل آورد.

معزی‏، با حضور در جمع نجاتگران ای دو پایگاه‏، گفت: یکی از مهم ترین ابعاد امدادگری، زنده ماندن روحیه انسانیت است که به وضوح در وجود شما نمایان است.

معزی‏ با بیان اینکه جمعیت هلال احمر در جامعه از اعتبار زیادی برخوردار است‏، تاکید کرد: در واقع مردم به جمعیت اعتماد و اعتقاد دارند و باید توجه داشت، این اعتماد با فعالیت های حاشیه ای از بین نرود.

وی‏ با اشاره به در پیش داشتن دو انتخابات در کشور، افزود: شرکت در انتخابات وظیفه شرعی و ملی ما است، اما از سویی نباید از موقعیت هلال احمر در درگیری های انتخاباتی سود برد.

وی با بیان اینکه جانبداری از یک جریان و یا یک فرد از سوی جمعیت هلال احمر به هیچ وجه جایز نیست، تاکید کرد: حضور پرچم هلال احمر در این درگیری ها باعث کاهش اعتماد مردم و خدشه دار شدن وجهه هلال احمر می شود، چرا که جمعیت یک نهاد عام المنفعه و بی طرف است که به دور از هرگونه جبهبه گیری سیاسی فعالیت هایش را پیش می برد.

جمعیت هلال احمر رشد سرمایه ولی فقیه هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا