کد خبر: 295371 A

رییس مرکز حفاظت قوه قضاییه:

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه گفت: با توجه به کثرت زندانیان کشور در بحث حبس زدایی به طرحی کارآمد نیاز داریم.

 به گزارش ایلنا از روابط عمومی ستاد دیه کشور، حجت الاسلام والمسلمین سید اسماعیل خطیب در بازدید از مجموعه ستاد مردمی دیه به ضرورت حبس زدایی در کشور تاکید کرد.

وی گفت: زندان و زندانی معضلی است که این روزها مقام معظم رهبری نیز بارها در خصوص این مهم تاکید داشته و دغدغه ارزشمند خودشان را در دیدارهای مختلف با مسوولان دستگاه قضایی بیان فرموده اند.

وی افزود: چنانچه با ترسیم یک برنامه مدون و بلند مدت حبس زدایی مورد توجه دستگاه قضایی قرار گرفته است، در خصوص برخی جرایم غیرعمد مالی نیز ضرورت دارد با توجه به کثرت آماری این افراد به موضوع جرم زدایی از ارتکاب برخی اعمال نیز توجه جدی داشته باشیم.

خطیب با اشاره به بیانات رهبر انقلاب در هفته قوه قضاییه سال جاری افزود: با توجه به معضلات متعدد خانوادگی و عواقب تلخ اجتماعی بایستی تاکیدات مکرر معظم له در اولویت امور قرار گیرد که البته در این زمینه برای پاسخگویی به آسیب های نگران کننده ناشی از حبس، نیازمند تدبیری نو و طرحی کارآمد هستیم.

رییس مرکز حفاظت و اطلاعات قوه قضاییه خاطر نشان کرد: اگرچه رشد زندانی در کشور متوقف شده اما آمار ورودی به زندان ها نگران کننده بوده است و همین جمعیت نیز خطرناک اند و نظام اجتماعی کشور را تهدید می کنند.

رییس مرکز حفاظت قوه قضاییه به منظور آشنایی با روند رسیدگی به وضعیت مددجویان جرایم غیرعمد به همراه فاضلیان رییس کل دادگستری، باقری مدیرکل زندان ها و شاکرمی دادستان مرکز استان البرز از مجموعه ستاد مردمی دیه بازدید کرد.

استان البرز حبس دستگاه قضایی دیه قوه قضاییه
نرم افزار موبایل ایلنا