کد خبر: 293374 A

وکیل پرونده خون‌های‌آلوده به اظهارات وزرای بهداشت و دادگستری واکنش نشان داد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، علی صابری در تذکر پیش از دستور خود در جلسه امروز شورای شهر تهران با اشاره به برگزاری همایش بین‌المللی استقلال وکلای دادگستری گفت: اگر قوه قضاییه و وکلا با یکدیگر همکاری کنند، به سمت اخلاق وکالت که دغدغه کشورهای پیشرفته نیز هست، می‌رویم.

عضو حقوق‌دان شورای شهر تهران  با بیان اینکه من سیاسی نیستم و قصد سیاسی‌کاری هم ندارم، گفت: هر زمان حقوق به سیاست آلوده شده از مسیر خارج شده است.

 وی با اشاره به ورود فابیوس به ایران و یادآوری پرونده خون‌های ‌آلوده گفت: برخلاف سخنان وزرای بهداشت و دادگستری مستندات لازم برای محکومیت فرانسه و شرکت ‌آن کشور در این پرونده فراهم شده است.

وی با بیان اینکه دراین پرونده تعدادی از افراد به خاطر ورود خون‌های آلوده به ویروس ایدز به این بیماری مبتلا شده‌اند، افزود: یک بیمار مبتلا به ایدز هر لحظه خطر مرگ را لمس می‌کند و این بیماری مهلک و مرگ‌آور است به گونه‌ای که طی مدت 30 سال تنها 10 یا 20 نفر از افرادی که در دهه 60 آلوده شده‌اند، زنده مانده‌اند.

صابری با بیان اینکه سخنان من سیاسی نیست و مبانی حقوقی آن تبیین شده است، گفت: باید داوری را به مردم سپرد و پیگیری این پرونده عزم دولت و قوه قضاییه را می‌طلبد.

 

 

حقوق شورای شهر تهران قوه قضاییه ویروس دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر