کد خبر: 293338 A

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران:

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران گفت: شهرداری به برخی از الزامات خود در خصوص مدیریت بحران شهر تهران عمل نکرده است

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد دنیامالی در یکصد و هفتاد و سومین جلسه شورای شهر تهران با بیان اینکه پزشکی قانونی در سه ماهه اول سال جاری در ارتباط با نزاع‌های سطح شهر برای 26 هزار نزاع طول درمان در نظر گرفته است، گفت: این به آن معناست که به طور متوسط حدود 300 نزاع منتج به شکایت و ارجاع به پزشکی قانونی برای موضوع طول درمان شده است که این رقم تنها مرتبط با آن تعدادی است که به مراجع قضایی مراجعه می‌کنند، این در حالی است که تعداد زیادی از افراد به مراجع قضایی نمی‌روند.

وی ادامه داد: با وقوع چنین حوادثی شاهد تصویری زشت در شهر هستیم و نیاز است که مدیریت اجتماعی در این خصوص چاره‌اندیشی کند.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر افزود: بخشی از این نزاع‌ها مربوط به حوزه حمل و نقل و بخشی مربوط به تخلفات موتورسواران بوده است و ما به کرات شاهد این تخلفات و نزاع‌های ناشی از آن بوده‌ایم.

دنیامالی خاطرنشان کرد: اگر معاونت اجتماعی در این حوزه مطالعه و کار آسیب‌شناسی انجام دهد، بسیار خوب است تا مشخص شود باید چه کنیم تا این تصویر زشت را در سطح شهر تهران نداشته باشیم.

دنیامالی با اشاره به مدیریت بحران اظهار کرد: ما در این زمینه مصوبه داریم و شهرداری را موظف به طرح جامع کاهش خطرپذیری کرده‌ایم که باید دستورالعمل‌های آن آماده شده و کاستی‌های آن بررسی می‌شد و گزارشات آن را ارائه می‌دادند که این کار قرار بود در سال اول انجام شود.

وی افزود: شهردار تهران موظف بود؛ اقدامات لازم را جهت یکپارچگی سیستم امنیتی و مدیریت بحران شهر تهران تا پایان سال اول برنامه انجام دهد.

رئیس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با اشاره به الزامات شهرداری در خصوص مدیریت بحران شهر تهران گفت: مستندات وظایف شهرداری در این خصوص منعکس شده که در حال حاضر یک چهارم برنامه‌ها را از دست داده‌ایم، اما هنوز این لوایح و آیین‌نامه‌های اجرایی آن به دست ما نرسیده تا در کمیسیون‌ها مورد کار کارشناسی قرار گیرد.

دنیامالی تاکید کرد: این برنامه‌ها نیاز به بازنگری و تجمیع داشته تا در نهایت برای اجرا به شهرداری ارجاع شود، لذا ضروری است؛ کتاب را بازنگری کینم، زیرا نگرانیم شاخص‌های تدوین شده در این کتاب در حوزه‌های مختلف عملیاتی نشود.

حمل و نقل شورای شهر تهران شهر تهران شهرداری مدیریت بحران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر