کد خبر: 293276 A

مشاور وزیر کشور در امور بانوان در گفت‌وگو با ایلنا:

ایلنا: مشاور وزیر کشور در امور بانوان گفت: ما با حضور مدیریت شده بانوان در ورزشگاه‌ها موافق هستیم.

فهیمه فرهمندپور مشاور وزیر کشور در امور بانوان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا درباره آخرین وضعیت ورود زنان به ورزشگاه‌ها اظهار داشت: در این زمینه هنوز به جمع‌بندی نهایی نرسیده‌ایم.

وی افزود: در حال پیگیری، جمع‌بندی و هماهنگی‌های لازم با دستگاه‌های مرتبط مثل نیروی انتظامی، وزارت ورزش و جوانان و معاونت امور زنان هستیم.

مشاور وزیر کشور در امور بانوان در پایان تاکید کرد که ما با حضور مدیریت شده بانوان در ورزشگاه‌ها موافق هستیم.

همچنین محمدرضا رستمی معاون امور ساماندهی جوانان چند روز گذشته در نشست خبری موضع وزارت ورزش و جوانان را در قبال ورود زنان به ورزشگاه‌ها اعلام کرد و گفت: این بحث از نظر وزارتخانه امری طبیعی است، اما هر تغییر اجتماعی نیازمند تفاهم بین دستگاه‌های مختلف و گرفتن مجوزهای قانونی و شرعی است.

معاون امور جوانان وزارت ورزش همچنین بر این موضوع تاکید کرده بود که از نظر حرفه‌ای این مسئله برای ما پذیرفته شده است، اما باید به تفاهم ملی در مورد آن دست پیدا کنیم و توجه داشته باشیم که هیچ تغییر اجتماعی حتی در کشورهای توسعه‌یافته بدون مانع نخواهد بود.

از سوی دیگر مولاوردی معاون امور زنان و خانواده ریاست جمهوری حضور زنان در ورزشگاه‌ها را  بخشی از مطالبات بانوان عنوان کرد و ایجاد شور و نشاط در میان زنان و دختران را یک ضرورت دانست و با اشاره به احتمال طرح دوباره این مساله گفته بود؛ حتما در بررسی‌ها، چگونگی حضور زنان در ورزشگاه‌ها نیز در نظر گرفته خواهد شد.

وزارت کشور ورود بانوان به ورزشگاه ها
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر