کد خبر: 289936 A

رحمانی موحد:

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری درباره تعداد گردشگران ورودی و خروجی در سه ماهه نخست سال 94 گفت: این اطلاعات را هنوز در اختیار نداریم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، مرتضی رحمانی‌موحد در حاشیه نشست خبری دومین جشنواره مشارکت ملی گردشگری در مورد دستاوردهای دوره پیشین این جشنواره گفت: بخشی از عکس‌ها و فیلم‌های ارسالی در جشنواره پیشین اکنون در پورتال جامع گردشگری قرار گرفته است، باید توجه کنیم که هدف ما از جشنواره اول آغاز یک حرکت عمومی و حرکتی دو سویه بوده، بنابراین از کودکی نوپا نباید انتظار فرد با تجربه‌ای را داشت.

وی ادامه داد: در جشنواره قبلی در مورد ایده‌های مطرح شده، آن میزان که در توان ما بود برای اجرا از آنها حمایت کردیم و در کارگروه‌ها و برنامه‌ریزی‌ها نیز از نظرات آنها استفاده‌ شد.

رحمانی موحد با اشاره به اینکه سفرهای کوتاه مدت و منطقه‌ای با استقبال خوبی از سوی مردم مواجه شده است، گفت: این گونه سفرها بر اساس بررسی‌ها نشان می‌دهد که برای استان نیز پیامدهای خوبی در برداشته و مردم هم استقبال کرده‌اند، بنابراین تلاش ما این است که در این حوزه فعال‌تر باشیم.

معاون گردشگری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مورد جلب مخاطبان خارجی در جشنواره گردشگری گفت: در حال حاضر فعالیت ما معطوف به گردشگران داخلی است، اما گسترش این جشنواره در سطح بین المللی ایده خوبی است که پیگیری خواهد شد.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران در ارتباط با تعداد گردشگران ورودی و خروجی گفت: آمار سه ماهه اول سال را در حال حاضر در اختیار نداریم و باید این مسئله را بررسی کنیم.

رحمانی موحد در ارتباط با بحث ساماندهی تعطیلات اظهار کرد: پیشنهادات مختلفی در این زمینه مطرح شده است، برای نمونه گفته شده که یک هفته از تعطیلات مدارس در ایام نوروز کاسته شود تا یک هفته تعطیلات زمستانی جایگزین آن شود یا آنکه مدارس یک هفته زودتر آغاز شود که همه این گزینه‌ها در حال بررسی است.

وی در مورد مسمومیت برخی زائران در مشهد گفت: این شهر جایگاه ویژه‌ای در زمینه جلب گردشگران داخلی  خارجی دارد، متاسفانه در واحدهای گردشگری بدون رعایت ضوابط و استانداردهای لازم اقدام به برگزاری برنامه‌های گردشگری در این شهر می‌کنند که مشکلاتی را به وجود آورده است، البته برخی مشکلات پیش آمده هم ناشی از خطاهای غیرعمدی انسانی در هتل‌ها بوده که سعی داریم با برنامه‌های آموزشی و آگاهی‌رسانی، آنها را به حداقل برسانیم و همچنین برنامه ساماندهی واحدهای اقامتی و گردشگری را نیز پیگیری کنیم.

معاون سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مورد پیگیری بحث ویزای الکترونیک و افزایش ویزای فرودگاهی به یک ماه اظهار کرد: این گزینه‌ها در کمیسیون اجتماعی دولت در حال بررسی است که امیدواریم هرچه زودتر در این مورد تصمیم‌گیری و وارد فاز اجرایی شود.

رحمانی موحد در زمینه صدور توریست کار برای گردشگران خارجی گفت: در حال حاضر بانک ملی شعبه فرودگاه امام خمینی(ره) این کارت را که قابل استفاده در کلیه دستگاههای خودپرداز است را تا سقف 5 هزار دلار ارائه می‌دهد، دیگر بانک‌ها نیز تقاضا برای ارائه این خدمات داشته‌اند که در دست بررسی است.

تعطیلات دلار صنایع دستی و گردشگری گردشگری مشهد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر