کد خبر: 289873 A

معاون آموزشی وزارت بهداشت از ابلاغ دستورالعمل تشکیل شورای اخلاق پزشکی به دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور خبر داد.

به گزارش ایلنا، باقر لاریجانی نهادینه شدن معرفت و عمل به اخلاق پزشکی بر پایه هنجارهای اسلامی و انسانی را یکی از ماموریت های نظام سلامت بیان کرد و گفت: استقرار نظام سلامت پاسخگو، احترام همه‌جانبه به کرامت انسانی، تلاش برای دستیابی به معرفت و مدیریت فراگیر اخلاق پزشکی در زمینه‌های مختلف از دیگر وظایف نظام سلامت کشور است.

معاون آموزشی ضمن اشاره به تشکیل شورای عالی اخلاق پزشکی کشور، افزود: به دلیل تاثیر رعایت اصول اخلاق حرفه ای در همه ابعاد نظام سلامت بخصوص رضایت ارائه دهندگان و دریافت کنندگان خدمات سلامت، این شورا تشکیل شده است.

نایب رییس شورای عالی اخلاق پزشکی کشور تشکیل این شورا در دانشگاه­های علوم پزشکی را زمینه ساز اجرای مصوبات شورای عالی اخلاق پزشکی کشور و نهادینه شدن اخلاق حرفه­ای در نظام سلامت کشور دانست و افزود: به همین منظور دستورالعمل تشکیل شورای عالی اخلاق پزشکی به دانشگاههای علوم پزشکی کشور ابلاغ شد.

لاریجانی تاکید کرد: لازم است کلیه دانشگاه­های علوم پزشکی کشور با توجه به ظرفیت­های محیطی و شرایط بومی موجود در منطقه و مطابق با مفاد این دستورالعمل نسبت به تشکیل شورای اخلاق پزشکی در دانشگاه اقدام کنند و نتایج این اقدامات را جهت انجام هماهنگی­های لازم به دبیرخانه شورای عالی اخلاق پزشکی کشور منعکس کنند.

اخلاق اخلاق پزشکی دانشگاه های علوم پزشکی سلامت وزارت بهداشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر