کد خبر: 287051 A

محمد فرهادی وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با قبول استعفای احمد اکبری، فتح الله مضطر زاده را به عنوان معاون وزیر علوم و رئیس سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران منصوب کرد.

به گزارش ایلنا، در حکم ابلاغی فرهادی به مضطر زاده آمده است : امید وارم با فضل الهی و سعی و اهتمام در بهره برداری از همه ظرفیت های علمی و اداری و امکانات سازمان مذکور شاهد دستیابی به اهداف  و سیاست ها و تحقق برنامه های تقدیمی به مجلس شورای اسلامی از جمله پیوند یافته های اموزش عالی با نیازهای حوزه کاربردی و فناوری کشور و در راستای چشم انداز توسعه علمی کشور باشیم.
 
در ادامه حکم مذکور آمده است : انتظار دارد با ابتکار و خلاقیت ،آفرینش طرح های نو در تقویت و اعتلای فضای علمی و تحقیقاتی و فناوری سازمان و فراهم سازی بستر استفاده بهینه از منابع و امکانات پژوهشی در تحقیقات هدفمند و متناسب سازی پژوهش ها با نیازهای عمومی کشور و ساماندهی اولویت های تحقیقاتی مطابق اسناد راهبردی نظام تحقیقاتی و پژوهش و فناوری کشور گام های موثری بردارید.
 
درحکم صادره وزیر علوم تاکید شده است : بایسته است با پیروی از آموزه های اسلامی ، مبانی علمی ، راهبردهای دولت تدبیر و امید در عرصه فناوری  با  جلب همکاری دانشگاهیان و صاحب نظران عرصه علم و فناوری، نقشی شایسته در تحقق اهداف نظام علم و فناوری  و  نقش آفرینی آن در اقتصاد دانش بنیان و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی ایفا نمائید.
 
گفتنی است: فتح الله مضطر زاده  استاد دانشکده مهندسی پزشکی دانشگاه صنعتی امیرکبیر است و از سوابق اجرایی وی می توان به ریاست دانشگاه گیلان،معاونت پژوهشی دانشگاه شهید بهشتی،معاونت دانشگاه تربیت مدرس، ریاست پژوهشگاه مواد و انرژی، معاونت پژوهشی وزارت فرهنگ و آموزش عالی،ریاست کمیسیون صنعت شورای پژوهش های علمی کشور و  ریاست انجمن شیمی و مهندسی شیمی ایران اشاره کرد.
 
 وزیر علوم در نامه جداگانه ای از زحمات دکتر احمد اکبری در طول تصدی ریاست سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران قدردانی کرد.
اقتصاد ایران شیمی علوم تحقیقات و فناوری معاون وزیر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر