کد خبر: 287039 A

وزیر بهداشت:

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص رابطه پارازیت ها با میزان شیوع سرطان ها در کشورهای مختلف، گفت: در کشور‌های مختلفی که در دوره‌ای خاص هم از موبایل استفاده نمی‌کردند سرطان وجود داشته است.

به گزارش ایلنا، سیدحسن هاشمی با اشاره به گزارش تاثیر پارازیت‌ها بر سلامت به رییس جمهور، گفت: گزارش های ارسالی به رییس جمهور در این زمینه، مربوط به 5 تا 6 ماه گذشته است.

وزیر بهداشت با اشاره به مباحث مطرح شده در خصوص پارازیت ها در ماه های گذشته، اظهار داشت: در آن زمان بحث در مورد نبود استانداردهای تعریف شده برای پارازیت بود که سازمان ملی استاندارد، استانداردهای لازم در این زمینه را تعریف کنند.

وی با بیان این که در کل دنیا و مراکز علمی در خصوص مضر بودن یا نبودن پارازیت ها حرف و حدیث زیاد است، افزود: هر نوع گمانه‌زنی در این حوزه نیازمند سال‌ها مشاهده و مطالعه است.

هاشمی در ادامه، در خصوص رابطه پارازیت ها با میزان شیوع سرطان ها در کشورهای مختلف، گفت: در کشور‌های مختلفی که در دوره‌ای خاص هم از موبایل استفاده نمی‌کردند سرطان وجود داشته است.

وی افزود: بررسی آمار سرطان در برخی کشور‌ها نشان می دهد که حتی کشورهایی که مردم آنها بالاترین میزان عمر را دارند از نظر میزان ابتلا به سرطان در جایگاه بالایی قرار دارند.

هاشمی در پایان گفت: شاید استفاده از انواع پارازیت‌هایی که برای مردم سوال است، تقریبا در این کشور‌ها وجود نداشته، اما آنچه که مطرح است بیشتر در حد گمانه زنی است

درمان و آموزش پزشکی سرطان موبایل وزیر بهداشت سیدحسن هاشمی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر