کد خبر: 284614 A

میدری خبرداد:

ایلنا: معاون رفاهی وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی از امضای توافقنامه میان وزارت رفاه، بهداشت و سازمان برنامه و بودجه برای بیمه اتباع بیگانه خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا، احمد میدری معاون رفاهی وزیر کار ، تعاون و رفاه اجتماعی در نشست هم اندیشی عدالت اجتماعی و آموزش کودکان پناهنده در ایران با بیان این که یکی از مباحث شناخته شده در موضوع فقر مساله فقر آموزشی است گفت: طی بازدیدهای میدانی از چند شهر مشخص شد برخی کودکان به دلیل تولد از مادر ایرانی و پدر تبعه بیگانه و برخی نیز به دلیل فقر، از تحصیل باز می‌مانند.

وی ادامه داد: در شورای عالی رفاه و تامین اجتماعی دستورالعملی برای آموزش کودکان دارای مادر ایرانی و پدرافغان نوشته شد و امیدواریم با تصویب این آیین‌نامه بتوانیم این کودکان را به سیستم آموزشی بازگردانیم اما بار اصلی این موضوع بر عهده آموزش و پرورش است .

میدری اظهار کرد: شاید زیاد سخت نباشد که وزارت آموزش و پرورش با بیش از 12 میلیون دانش آموز این تعداد از کودکان را نیز در خود جای دهد .

وی با بیان این که در خصوص بازماندگی از تحصیل کودکان موضوع تبعیض مطرح نیست و برخی کودکان ایرانی هم در این زمینه مشکل دارند اظهار کرد: امیداریم بتوانیم دراین خصوص مشکلات کمتر کنیم.

معاون رفاهی وزیر رفاه خاطرنشان کرد: برای بیمه پناهندگان نیز میان وزارت تعاون ، وزارت بهداشت و سازمان مدیریت برنامه ریزی موافقت نامه ایی امضاء شد.

آموزش کودکان پناهنده در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر