کد خبر: 284611 A

دبیر مرجع ملی حقوق کودک خبرداد:

ایلنا: دبیر مرجع ملی حقوق کودک از ارسال اصلاحیه آیین نامه آموزش اتباع افغان به کمیسیون اجتماعی دولت خبرداد.

 به گزارش خبرنگار ایلنا مظفر الوندی در نشست هم اندیشی عدالت اجتماعی و آموزش کودکان پناهنده در ایران با بیان اینکه کسی نسبت به هفته آموزش کودکان بحثی ندارد گفت:ما به عنوان دولتی که متعهد به اجرای کنوانسیون حقوق کودک هستیم باید آموزش را فارغ از هر گونه تبعیضی نسبت به کودکان اعمال کنیم و قوانین بالا دستی ما نیز در این موضوع روشن است.

وی با تاکید بر اینکه نداشتن منابع مالی کافی باعث معطل ماندن موضوع آموزش کودکان پناهنده شده است گفت: در خصوص آموزش اتباع افغان مصوبه‌ای در سال 83 تصویب شد که نیازمند اصلاحات  است .

دبیر مرجع ملی حقوق کودک ادامه داد: نماینده آموزش و پرورش می گوید ازآنجایی که یکی از بندهای آیین نامه مذکور مساله پرداخت شهریه است، باید در اصلاحیه این آیین نامه موضوع هزینه‌ها جبران شود.

وی عنوان کرد: در حال حاضر اصلاحیه این آیین نامه آماده شده و هفته آینده از طریق وزارت دادگستری به کمیسیون اجتماعی دولت ارسال می‌شود.

الوندی خاطرنشان کرد: باید نیازهای خود را دقیقا به نهادهای بین المللی بگوییم تا در خصوص آموزش اتباع افغان به ما کمک کنند.

وی افزود: نهادهای غیر دولتی آمادگی کامل برای آموزش کودکان افغان دارند و برخی از امکانات از قبیل معلم و ... را دراختیار دارند اما برای تامین کتاب‌های درسی از امکانات لازم برخوردار نیستند که این موضوع برای آموزش و پرورش نیز هزینه سنگینی به دنبال دارد.

دبیر مرجع ملی حقوق کودک تاکید کرد: باید از ظرفیت سمن‌ها در این خصوص استفاده کرد و مرجع ملی حقوق کودک به دنبال آن است که تمامی سازمان ها اعم از سازمان دولتی و غیر دولتی نسبت به این موضوع حساس نمایند.

آموزش کودکان پناهنده در ایران
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر