کد خبر: 284408 A

معاون مقابله با عرضه و امور بین‌الملل ستاد مبارزه با موادمخدر، از کشف ۱۷ تن و ‏۲۹۲‏ کیلوگرم انواع مواد مخدر در کشور طی دو هفته گذشته خبر داد.

به گزارش ایلنا، اسداله هادی نژاد گفت: کل کشفیات موادمخدر در این مدت ۱۷۲۹۲ کیلوگرم و بیشترین حجم مواد مکشوفه از نوع تریاک به میزان ‏۱۴۱۰۶ کیلوگرم بوده است که ۸۱ درصد از مجموع کشفیات را شامل می‌شود.

وی افزود: در این مدت نیز ۱۵۸۴ کیلوگرم حشیش، ‏۲۸۶ کیلوگرم هروئین، ‏۱۰۹۲ کیلوگرم پیش‌ساز، ‏‏۵۱ کیلوگرم مرفین و ۴۸ کیلوگرم شیشه کشف و ضبط شده است.

معاون مقابله با عرضه ستاد با بیان اینکه این میزان از کشفیات طی۴۶۱ فقره عملیات صورت گرفته است، گفت: سرانه کشف مواد به ازای هر عملیات نیز بالغ بر ۳۸ کیلوگرم می‌باشد.

هادی نژاد با بیان اینکه بالغ بر ۶۴ درصد کشفیات این دوره زمانی مربوط به چهار استان کشور می‌باشد،‌ گفت: بیشترین کشفیات مواد مخدر با ۴۳۴۰ کیلوگرم مربوط به استان سیستان و بلوچستان است که ‏‏۲۵ درصد کل کشفیات استان‌ها را شامل می‌شود، پس از آن استان اصفهان با ۳۲۵۸ کیلوگرم، خراسان جنوبی با ۱۸۶۶ کیلوگرم و تهران بزرگ با ۱۶۵۸کیلوگرم در رتبه بعدی قرار دارند.‏

به گفته وی، در این مدت، ۸۲۱۲ متهم دستگیر شده‌اند که از این تعداد ۵۵۳۸ نفر مربوط به اجرای طرح پاکسازی مناطق آلوده بودند و مابقی متهمان ۲۶۷۴ نفر بوده‌اند که ۲۵۶۲ نفر از آنان مرد و مابقی زن هستند، همچنین در این مدت ۱۸۲ دستگاه خودرو، ۱۴ دستگاه موتور سیکلت توقیف شد.

هادی نژاد افزود: در راستای اجرای عملیات پاکسازی مناطق آلوده در ۲۴ استان کشور مجموعاً ۵۵۳۸ متهم دستگیر شده‌اند. از مجموع متهمان مذکور ۱۹۷ نفر قاچاقچی، ۱۶۳۰ نفر توزیع‌کننده و خرده فروش و ۳۷۱۱ نفر معتاد متجاهر بودند.

استان سیستان و بلوچستان استان کشور امور بین الملل معتاد مواد مخدر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر