کد خبر: 283244 A

جزییات برگزاری چهل‌وپنجمین آزمون سراسری کشور

صبح امروز داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی به رقابت پرداختند و براساس اعلام رییس سازمان سنجش، ۵۷ درصد داوطلبان در گروه تجربی هستند و حدودا ۴۰ درصد شانس قبولی برای این گروه از داوطلبان وجود دارد.

جزییات برگزاری چهل‌وپنجمین آزمون سراسری کشور

به گزارش ایلنا، آزمون سراسری 94 در 5 گروه آزمایشی از صبح روز گذشته آغاز شده است؛ براین اساس داوطلبان گروه‌های آزمایشی علوم انسانی، علوم ریاضی و فنی  صبح روز گذشته پنج شنبه 21 خرداد و داوطلبان گروه آزمایشی هنر در بعدازظهر روز گذشته در آزمون شرکت کردند و داوطلبان گروه آزمایشی علوم تجربی صبح امروز به رقابت پرداختند. امروز بعداز ظهر داوطلبان گروه آزمایشی به رقابت می پردازند.

تاکنون آزمون سراسری برای گروه‌های ریاضی و فنی، علوم انسانی، هنر و علوم تجربی برگزار شده است که آزمون گروه ریاضی برای 181 هزار و 299 داوطلب، علوم انسانی برای 181 هزار و 719 داوطلب، آزمون هنر برای 56 هزار و 259 داوطلب و آزمون تجربی برای 497 هزار و 845 داوطلب برگزار شد یعنی آزمون سراسری سال 94 تاکنون برای 917 هزار و 113 داوطلب از نظر اجرایی برگزار شده است که از این تعداد 542 هزار و 492 نفر زن و 374 هزار و 621 نفر مرد بودند و آزمون گروه زبان‌های خارجه نیز بعدازظهر امروز برای 112 هزار و 154 داوطلب برگزار می‌شود.

همچنین براساس اعلام خدایی رییس سازمان سنجش آموزش کشور، بیشترین داوطلبان مربوط به گروه علوم تجربی هستند. در رشته‌های ریاضی و انسانی حدود ۱۸۰ هزار نفر داوطلب و در گروه تجربی ۴۹۷ هزار داوطلب داریم. یعنی می‌توان گفت ۵۷ درصد داوطلبان ما در گروه تجربی هستند و حدودا ۴۰ درصد شانس قبولی برای داوطلبان گروه‌های آموزشی علوم تجربی وجود دارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور صبح روز گذشته پنج شنبه 21 خرداد در حاشیه بازدید از حوزه برگزاری آزمون در دانشگاه علم و صنعت در جمع خبرنگاران اعلام کرد که تیجه اولیه آزمون سراسری 94 آخر تیر ماه و دفترچه راهنمای انتخاب رشته بر روی سایت سازمان سنجش قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به اینکه انتخاب رشته نیز در دهه اول مرداد ماه صورت می‌گیرد، گفت: 2 کلید سوالات آزمون سراسری 94 روز یکشنبه 24 خرداد در سایت سازمان سنجش قرار می‌گیرد.

لازم به ذکر است که تاکنون دفترچه سئوالات اختصاصی کنکور ۹۴ در گروه های آزمایشی علوم ریاضی و فنی، علوم انسانی و هنر منتشر شده است و  دفترچه سئوالات اختصاصی گروه علوم تجربی از ساعت ۲:۳۰  بعد از ظهر امروز جمعه ۲۲ خرداد و دفترچه سئوالات اختصاصی گروه زبان های خارجی نیز از ساعت ۸:۳۰ شب امشب بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد.

خدایی رییس سازمان سنجش کنکور 94
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر