خبرگزاری کار ایران

| 09:48   
کد خبر : ۲۷۹۹۷۵
در گفت‌و‌گو با ایلنا مطرح شد؛

واکنش آموزش و پرورش به بازداشت‌های اخیر معلمان

نامه‌ی درخواست عفو معلمان زندانی از سوی وزیر آموزش و پرورش به قوه قضاییه ارسال شده است.

واکنش آموزش و پرورش به بازداشت‌های اخیر معلمان

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی ناصری زنجانی، معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش، در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا، در ارتباط با دستگیری‌های اخیر معلمان اظهار داشت: نامه‌ای درخصوص عفو این عزیزان نوشته شده و این نامه از طرف وزیر به قوه قضاییه ارسال شده است.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش در پاسخ به این سوال که در شرایطی که اعتراض معلمان در اوج خود قرار دارد، آیا این بازداشت‌ها فضا را بیشتر متنشج نمی‌کند؟ خاطرنشان کرد: این معلمان از سال‌های قبل حکم داشته‌اند و در حال حاضر اجرا شده اما باید دوستان تدبیر می‌کردند و وقت دیگری را برای بازداشت‌ها انتخاب می‌کردند.

ناصری زنجانی در ادامه تاکید کرد: وزیر آموزش و پرورش و همکاران در حال تلاش هستند که اقدامی در راستای آزادی معلمان عزیز انجام شود.

وی همچنین درباره تجمعات اخیر فرهنگیان در اعتراض به وضیعت معیشتی خود و ابراز نارضایتی از پرداخت حقوق و تبعیض با سایر کارمندان دولت، گفت: ما نه معلمان را تحریک یا تشویق به اعتراض می‌کنیم. اگر کسی حرف حق بزند، نمی‌توانیم بگوییم چرا حرف زدی؟ ما به تجمع‌کنندگان حق می‌دهیم.

معاون حقوقی و امور مجلس وزیر آموزش و پرورش با اشاره به اینکه از فرهنگیان انتظار داریم و می‌خواهیم که به امکانات و محدودیت‌های کل کشور توجه کنند، تصریح کرد: گاهی بیش از این کشش نیست.

ناصری زنجانی اضافه کرد: در حد توان همه در تلاش هستند فرق میان حقوق معلمان و سایر کارمندان از بین برود؛ دولت هم همیشه همراه ما بوده و کمک کرده است. همه ما تلاش می‌کنیم و هیچ کوتاهی وجود دارد.

وی با تاکید بر اینکه معتقدیم نباید کارهایی که برای معلمان انجام می‌شود را رسانه‌ای کرد، گفت: آموزش و پرورش تاکنون اقدامات و فعالیت‌هایی را برای معلمان انجام داده که خود معلمان از آن اطلاع دارند. هم افتخار این دنیا و هم آخرت ما است که بتوانیم به معلمان کمک کنیم.

گفتنی است؛ علاوه بر اینکه اخیرا علی اکبر باغانی، نایب رئیس کانون صنفی معلمان ایران، (دوشنبه ۴ خرداد) و علیرضا هاشمی، دبیرکل سازمان معلمان ایران، (۳۰ فروردین) بازداشت شده‌اند، معلمان دیگری از جمله رسول بداقی از سال ۸۵ به دلیل فعالیت‌های صنفی زندانی شده‌اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار سایر رسانه ها
    اخبار از پلیکان
    اخبار روز سایر رسانه ها
      اخبار از پلیکان
      پیشنهاد امروز