کد خبر: 263726 A

قالیباف :

شهردار تهران گفت: از این پس بحث‌های حقوقی تملک این پارک به صورت جدی‌تر در دستور کار قرار می‌گیرد، چراکه اسناد این بوستان باید به نام شهرداری شود.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمدباقر قالیباف با حضور در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: وظیفه دارم از همه همکاران و عزیزانی که در طی این چند روز برای آماده‌سازی مجموعه پارک جنگلی یاس فعالیت کردند و کاری جهادی انجام دادند تشکر کنم و دست همه را می‌بوسم.

وی با تشکر از وزارت اطلاعات و وزارت دفاع خاطرنشان کرد: گذشتن از زمینی چند صد هکتاری در بهترین منطقه شهر کار آسانی نبود و گذشتن از این زمین ظرف 72 ساعت جز به معنای همدلی و همراهی با فرامین مقام معظم رهبری نیست.

شهردار تهران تاکید کرد: در روز طبیعت مردم استقبال گسترده‌ای از این بوستان و سایر بوستان‌های شهر داشته‌اند و براساس گزارشات رسیده در نگهداری و نظافت پارک‌ها واقعاً زبان‌زد بوده‌اند به همین دلیل از مردم شهر تشکر می‌کنم.

وی با اشاره به انجام برنامه گردشگری در ایام نوروز گفت: این کار 3 سال است که شروع شده اما امسال نهادینه‌تر شده بود و خدمات خوبی به شهرستانی‌هایی که به تهران وارد شدند و نیز مردم تهران ارائه شد .

شهردار تهران با بیان اینکه پروژه بوستان یاس بعد از بسته شدن بودجه سال 94 شهرداری در دستور کار قرار گرفت، گفت: برای ایجاد این پارک از ردیف بودجه‌های پیش‌بینی نشده استفاده کردیم و امیدواریم شورای شهر در اصلاحیه بودجه پایانی سال این مخارج را در نظر بگیرد.

قالیباف با اظهار امیدواری نسبت به این موضوع که مردم تهران در سیزدهم فروردین 95 پارک متفاوت‌تری را ببینند، تصریح کرد: از این پس بحث‌های حقوقی تملک این پارک به صورت جدی‌تر در دستور کار قرار می‌گیرد، چراکه اسناد این بوستان باید به نام شهرداری شود وممکن است پس از گذشت این روزها افرادی پیدا شوند که با حکم دادگاه زمین را توقیف کنند.

وی ادامه داد: به سرعت اقدامات انتقال اسناد صورت گرفته و در نظر داشته باشید بابت زمینی که با فرمان مقام معظم رهبری منتقل شده، پولی به دست کسی نخواهیم داد.

شهردار تهران در مورد آخرین وضعیت پارک پردیسان گفت: این پارک در وسط شهر قرار دارد و ما اصراری نداریم که سند آن به نام شهرداری باشد اما درخواست می‌شود که این پارک به روی مردم گشوده شود و حتی سیستم‌های اداری محیط زیست نیز در آنجا قرار گیرد. پارک پردیسان متعلق به عموم مردم است.

محمد باقر قالیباف بوستان یاس پارک پردیسان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر