کد خبر: 260714 A

معاون اورژانس کشور:

معاون فنی و عملیاتی اورژانس کشور گفت: در طرح نوروزی اورژانس، آمبولانس‌ها را موظف کرده‌ایم که در طول روز و از ساعت ۸ تا ۱۲ و نیز ۱۶ تا ۲۰ در کنار جاده‌ها حضور داشته و در صورت وقوع حادثه به هموطنان ارائه خدمت کنند.

به گزارش ایلنا؛ محمد سرور در نشست خبری اورژانس در ستاد مرکزی وزارت بهداشت اظهار داشت: در طرح ویژه نوروزی اورژانس، ۲۱۲۱ پایگاه آماده ارائه خدمات به هم وطنان هستند که از این میان ۸۲۶ پایگاه در شهر‌ها و ۱۲۷۵ پایگاه در جاده‌ها فعال هستند.

وی افزود: نوروز سال پیش ۱۷۷ هزار و ۵۹۰ مأموریت توسط اورژانس انجام شد. همچنین در طی یک سال گذشته حدود ۵ .٢ میلیون مأموریت انجام شده است که رقم بالایی است و بیشتر این ماموریت‌ها مربوط به مأموریت‌های حوادث ترافیکی بوده است.

وی با بیان اینکه مسافران از طریق تماس با سامانه ۱۱۵ می‌توانند از فوریت‌های پزشکی و امدادی اورژانس بهره‌مند شوند، گفت: علاوه بر اورژانس‌های زمینی، ۱۸ اورژانس هوایی، ۴۲۷۰ آمبولانس، ۲ پایگاه آمبولانس شناور جهت انتقال از جزایر به خشکی و ۵۷ اتوبوس آمبولانس به منظور حضور در مبادی ورودی و خروجی شهرهای پر تردد در ایام نوروز حضور دارند.

سرور گفت: در طرح ویژه کاروان‌های راهیان نور استان خوزستان نیز در جاده‌های منتهی به مناطق یادگار هشت سال دفاع مقدس، آمبولانس‌های اورژانس با همکاری معاونت بهداشت وزارت بهداشت و همچنین دانشگاه‌های علوم پزشکی استان خوزستان مانند دانشگاه جندی شاپور، دزفول و آبادان مستقر هستند.

وی گفت: اورژانس کشور در حال حاضر ۱۸ هزار نفر نیروی انسانی ماهر دارد که عمدتا پرستار و فارغ التحصیلان هوشبری هستند اما با وجود این نیز اورژانس با کمبود نیروی انسانی مواجه است.

اتوبوس استان خوزستان ایام نوروز پرستار جاده راهیان نور طرح نوروزی نوروز نیروی انسانی هشت سال دفاع مقدس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر