کد خبر: 260697 A

رئیس سازمان بهزیستی کشور در گفت‌وگو با ایلنا مطرح کرد:

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: در کنار مراکز تخصصی نگهداری پدران یا مادران درگیر اعتیاد می‌توان مهد کودک‌هایی را در نظرگرفت اما این موضوع نیاز به مطالعه و بررسی‌های میدانی دارد.

همایون هاشمی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، درباره انتقادات وارد براین سازمان مبنی بر ناکافی بودن خدمات سازمان بهزیستی به مادرانی که ترک اعتیاد کرده و سرپناه نداشتن این گروه از مادران و فرزندان گفت: در شرایط تخصصی توصیه مددکاران این است که از چنین کودکانی در مراکز نگهداری تخصصی کودکان نگهداری شود.

وی با تاکید براینکه نگهداری از کودکان به همراه مادر در محیط‌هایی که تعداد بانوان زیاد است؛ کاری علمی و تخصصی نیست، ‌افزود: اگرچه جداسازی این کودکان حتی به طور موقت از مادرانشان باعث نگرانی مادران می‌شود، اما اقدامی خوب در جهت صیانت از فرزندان است.

رئیس سازمان بهزیستی خاطرنشان کرد: سازمان بهزیستی در کنار مراکز نگهداری و بازپروری بانوان با ویژگی‌های خاص، مراکز نگهداری از کودکان را نیز داشته و مشکلی در این خصوص نداریم.

وی درباره این موضوع که بسیاری از زنانی که در مسیر ترک اعتیاد گام برمی‌دارند، حضور فرزندانشان را انگیزه‌ای برای ادامه راه می‌دانند، اظهار کرد: نگهداری از فرزندان در کنار مادران در مراکز نگهداری ویژه زنان کاری است که شرایط آرمانی و علمی خاصی را طلبیده و باید مورد بررسی قرار گیرد.

هاشمی خاطرنشان کرد: به عنوان یک مددکار معتقدم که در کنار مراکز تخصصی نگهداری پدران یا مادران درگیر اعتیاد می‌توان مهد کودک‌هایی را در نظر گرفت، اما این موضوع نیاز به مطالعه و بررسی‌های میدانی دارد.

سازمان بهزیستی مادران درگیر اعتیاد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر