خبرگزاری کار ایران

| 01:06   
کد خبر : ۲۰۴۹۴۵
در چهار ماه نخست سال جاری حادثشد /

مرگ ۶۵۷ نفر بر اثر حوادثحین کار

در حوادثکار چهار ماهه نحست ابتدایی امسال، ۱۰ هزار و ۱۰۹ مصدوم حوادثکار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد رشد داشته است.

۶۵۷ نفر در چهار ماه نخست سال جاری در اثر حوادثحین کار جان خود را از دست داده اند که نسبت به مدت مشابه سال قبل که ۶۳۲ نفر بوده، افزایش چهار درصدی را نشان می دهد.

به گزارش ایلنا از سازمان پزشکی قانونی کشور، از مجموع تلفات حوادثکار در چهار ماه امسال، ۶۵۱ نفر مرد و شش نفر زن بودند، این در حالیست که در مدت مشابه سال قبل، ۶۲۴ مرد و هشت زن در حوادثکار جان خود را از دست دادند.

بر اساس این گزارش، در این مدت استان های تهران با ۱۹۰، خراسان رضوی با ۵۰ و البرز با ۳۸ نفر بیشترین و استان های بوشهر، خراسان شمالی، کهگیلویه و بویراحمد با دو، ایلام و لرستان با سه و کردستان و خراسان جنوبی با چهار کمترین آمار تلفات حوادثکار را داشته اند.

مطابق آمارهای موجود در حوادثکار چهار ماهه امسال سقوط از بلندی با ۴۵ درصد بیشترین علت مرگ در حوادثکار را به خود اختصاص می دهد و پس از آن اصابت جسم سخت با ۲۴.۵ و برق گرفتگی با ۱۲.۳ درصد از عمده ترین دلایل مرگ در حوادثکار بشمار می آید.

در حوادثکار چهار ماهه نحست ابتدایی امسال، ۱۰ هزار و ۱۰۹ مصدوم حوادثکار به مراکز پزشکی قانونی مراجعه کرده اند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل ۲.۴ درصد رشد داشته است.

در تیر ماه امسال نیز ۱۹۶ نفر در حوادثناشی از کار جان خود را از دست دادند که در مقایسه با مدت مشابه سال قبل، رشد ۱۲ درصدی را نشان می دهد.

مرگ های ناشی از حوادثکار طی سال های گذشته روندی صعودی داشته، بطوریکه این آمار از ۶۹۷ فوتی این حوادثدر سال ۸۳ به یکهزار و ۹۹۴ نفر در سال ۹۲ رسیده است.

سازمان پزشکی قانونی با هشدار درمورد افزایش تلفات در حوادثحین کار و تأکید بر رعایت نکات ایمنی بویژه در موارد کار در ارتفاع، یادآور می شود، در ۱۰ سال گذشته(۱۳۸۳ تا ۱۳۹۲) ۱۲ هزار و ۴۳۶ نفر در حوادثکار جان خود را از دست داده اند.

نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
پیشنهاد امروز