کد خبر: 175118 A

خانه های داوطلب جمعیت هلال احمر ایران، الگویی موفق برای سایر جمعیت های ملی در خصوص جذب و نگهداشت داوطلبان است.

رئیس اداره فعالیتهای جوانان و توسعه داوطلبی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر گفت: خانه های داوطلب جمعیت هلال احمر ایران، الگویی موفق برای سایر جمعیت های ملی در خصوص جذب و نگهداشت داوطلبان است.

به گزارش ایلنا، جری لو در دیدار با رئیس سازمان داوطلبان در خصوص راهکارها، برنامه ها و چشم انداز آتی این سازمان برای توسعه فعالیت های داوطلبانه و زمینه سازی برای بهره مندی بیشتر از توان آنان به بحثو تبادل نظر نشست.

وی سفر خود را فرصتی مناسب برای جمع آوری تجربیات و ایده های قابل توجه جمعیت هلال احمر دانست و افزود: داوطلبان و کارکنان جمعیت هلال احمر ایران می توانند به بررسی جهانی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر که از یک سال پیش درباره نگهداشت و استمرار خدمات داوطلبان آغاز شده است، کمک فراوانی کنند.

ساماندهی داوطلبان ایران در ۴ هزار خانه داوطلبی

همچنین در این دیدار فرح ناز رافع رئیس سازمان داوطلبان جمعیت هلال احمر گفت: ۷۰۰ هزار داوطلب جمعیت هلال احمر ایران با سازماندهی در چهار گروه حمایت، هدایت، مهارت و مشارکت در سطح ۴ هزار خانه داوطلب عمومی و تخصصی به ارائه طیف وسیعی از فعالیت های بشردوستانه می پردازند.

وی در ادامه به طرح ها و برنامه های متنوع سازمان از جمله پنجره های امید، نیابت، اعزام کاروانهای سلامت، اهدای خون، فرشتگان رحمت، همای رحمت و … اشاره و خاطر نشان کرد: اجرای این طرح ها توانسته نیاز شمار کثیری از مردم کم بضاعت و محروم را به آموزش، بهداشت و درمان، کمک های حمایتی و معیشتی مرتفع کند.

راهکارهای نوین جذب و نگهداشت داوطلبان

رئیس سازمان داوطلبان در پاسخ به پرسش رئیس اداره فعالیتهای جوانان و توسعه داوطلبی فدراسیون بین المللی صلیب سرخ و هلال احمر درباره نوآوری ها و راهکارهای نوین جذب و نگهداشت داوطلبان تصریح کرد: راه اندازی شبکه جذب فعالین داوطلبی تحت عنوان درخشش مهر و آموزش ۳ هزار داوطلب در این طرح، تعیین راهبرد برای برنامه ها، تعیین اهداف موضوعی بر اساس بررسی نقاط قوت و ضعف، تدوین سندهای استانی با توجه به آمایش سرزمینی، انجام نیازسنجی و امکان سنجی در هر منطقه، ایجاد بانک اطلاعاتی، ایجاد سامانه پیمایش، برگزاری مراسم تجلیل از داوطلبان برتر در سطوح منطقه ای، استانی و کشوری، برگزاری اردوهای توان افزایی، درجه بندی داوطلبان و عضویت داوطلبانه حقوقی موسسات، نهاد ها و شرکت ها و کارخانجات و معافیت مالیلتی آنان از جمله این راهکار ها است.

رافع تاکید کرد: بالاترین کار در این سازمان زنده نگهداشتن روحیه عشق، امید، ایثار، از خودگذشتگی و مهربانی در جامعه با استمداد از مشارکت مردمی است.

ایران برنامه های متنوع بهداشت و درمان جامعه جمعیت هلال احمر سلامت صلیب سرخ عشق هلال احمر داوطلبان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر