خبرگزاری کار ایران

توافق بر سر اراضی «دپو - پارکینگ‌» خط ۷ مترو، بعد از ۱۵ سال

توافق بر سر اراضی «دپو - پارکینگ‌» خط ۷ مترو، بعد از ۱۵ سال
کد خبر : ۱۵۰۳۵۳۶

پیگیری‌های مدیریت شهری پایتخت در موضوع تملک اراضی مورد نیاز برای احداث دپو - پارکینگ شرقی خط ۷ مترو، در قالب تهاتر صورت گرفته بین شهرداری تهران و وزارت ورزش و جوانان، منجر به توافق طرفین در این خصوص شد و حالا پس از گذشت ۱۵ سال از طرح مساله مذکور، امکان آغاز عملیات اجرایی این پایانه فراهم شده است.

به گزارش ایلنا به نقل روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت راه آهن شهری تهران و حومه (مترو)، "محمدیاشار لطفی" مجری خط ۷ متر تهران با اشاره به ضرورت ساخت هرچه سریعتر دپوی شرقی قطارهای خط ۷ گفت: با توجه به قرار گرفتن پایانه منتهی الیه شرقی خط ۷ در محدوده اراضی پیرامون ورزشگاه تختی، شروع عملیات اجرایی این دپو - پارکینگ مستلزم تملک ۱۷ هکتار از زمین‌های مورد اشاره بود .خوشبختانه این امر پس از ۱۵سال پیگیری مدیریت شهری پایتخت و با مساعدت وزارت ورزش و جوانان، اخیراً محقق شده و حالا امکان شروع عملیات احداث پایانه مهیا گردیده است.

مجری خط ۷ مترو در ادامه افزود: طبق برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته، در صورت تامین به موقع منابع مالی، پایانه شرقی خط ۷ در مدت زمان ۳ سال و در قالب دو فاز اصلی به بهره‌برداری خواهد رسید. فاز نخست این پایانه با هدف انجام تعمیرات نیمه اساسی ساخته خواهد شد و در فاز دوم، ارائه کلیه خدمات آماده سازی، نگهداشت، کنترل و تعمیر قطارها امکانپذیر خواهد بود.

لطفی در پایان گفت: کاهش سر فاصله حرکتی قطارها با توجه به میزان تقاضای سفر روزانه خط ۷ از جمله مهمترین تاثیرات احداث پایانه شرقی بوده و در کنار آن، استقرار شبانه قطارها و انجام خدمات تعمیرات و نگهداری، از دیگر فواید موثر ایجاد دپو - پارکینگ در خط مذکور است.

گفتنی است پایانه شرقی خط ۷ گنجایش ۵۰ رام قطار ۸ واگنه را داشته و برای بهره برداری از آن، حدود ۱۵۰۰ متر تونل تک خطه، دو خطه و سه خطه باید احداث شود که ۸۰۰ متر از تونل های مذکور حفاری شده و ۱۱۰۰  متر خط تست قطار در طراحی ها پیش بینی و اجرا خواهد شد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز