خبرگزاری کار ایران

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر:

​استفاده از تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی

​استفاده از تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی
کد خبر : ۱۴۹۳۸۶۲

​رئیس سازمان امداد و نجات از بکارگیری تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی در هلال احمر خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی جمعیت هلال احمر؛ مهندس محمودی اظهار کرد: ما نیازمند این هستیم که به طور دائم در تمام کشور خودمان را برای انواع بحران‌ها آماده کنیم، جغرافیای بسیار متنوعی که در ایران هست، این را می‌طلبد که در همه این جغرافیاهای متفاوت، مانورها و عملیات‌های امداد و نجات را به طور دائم تمرین کنیم. 

وی افزود: یکی از مکان‌های مهم استان گلستان است که به خاطر شرایط طبیعی متنوع مثل جنگل، کوه، کویر و دریا تقریباً یک جغرافیا کوچکی از ایران را در خود جا داده است و می‌تواند آن خواسته‌های جمعیت هلال احمر را برآورده کند. 

وی ادامه داد: جمعیت هلال احمر به واسطه امکانات، تجهیزات و بروزرسانی از نظر تمرینات در شرایط مناسبی است و امیدوارم بجز تمرین و مانور‌های امدادی ما نیازی به بهره‌گیری از این امکانات نداشته باشیم. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اضافه کرد: یکی از موارد جدید در این مانورها تکنیک‌های عملیات هوایی متنوع برای امدادرسانی و بکارگیری پهبادهای جدید که در همه استان‌های کشور تهیه و توزیع می‌شود که با قابلیت پرواز شب و شرایط اضطراری که قابلیت عملیات‌های جست و جو ارزیابی را به شدت ارتقا خواهد داد. 

مهندس محمودی با اشاره به وقت طلایی برای عملیات‌های امداد و نجات در حوادث جاده‌ای افزود: در جاده‌ها تقریباً قاعده قانونی این است که هر ۴۰ کیلومتر یک پایگاه امداد و نجات مستقر باشد، حدود ۴۰ هزار کیلومتر جاده اصلی در کشور داریم که بالغ بر ۶۳۰ پایگاه امدادی داریم که تقریباً در تمام محور‌های اصلی پایگاه‌های هلال‌احمر رعایت استانداردهای جهانی شده است و حداقل زمان ۱۵ دقیقه و یا پایین‌تر ما به صحنه عملیات خواهیم رسید. 

رئیس سازمان امداد و نجات جمعیت هلال احمر کشور اظهار کرد: برای گستره کل کشور این موضوع دارد کار می‌شود رئیس جمهور شهید آیت الله رئیسی با جدیت وارد شد و توانایی‌های خیلی زیادی را به دستگاه‌های اجرایی تزریق کردند.

 

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز