خبرگزاری کار ایران

جلوگیری از قاچاق ۲۱ هزار لیتر سوخت در خوزستان

asdasd
کد خبر : ۱۴۹۱۸۴۸

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان از جریمه ۱۶ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریالی قاچاقچیان سوخت در سه پرونده خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از اداره کل روابط عمومی سازمان تعزیرات حکومتی، مهدی طیبی گفت: شعبه اول ویژه رسیدگی به تخلفات قاچاق کالا و ارز تعزیرات حکومتی شهرستان آبادان، سه پرونده قاچاق نفتگاز را در مجموع به میزان ۲۱ هزار و ۲۴۹ لیتر به ارزش پنج میلیارد و ۵۳۱ میلیون ریال رسیدگی کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان افزود: شعبه پرونده حمل هشت هزار و ۱۶۷ لیتر سوخت قاچاق به ارزش ۲ میلیارد و ۲۸۱ میلون ریال را رسیدگی کرد و با توجه به مدارک موجود، اتهام انتسابی را محرز و متخلف را به پرداخت چهار میلیارد و ۵۶۲ میلیون ریال جریمه نقدی و برای بهای مال از دست رفته، ۲ میلیارد و ۲۸۱ میلیون ریال معادل ارزش سوخت به جریمه نقدی اضافه و در مجموع به پرداخت ۶ میلیارد و۸۴۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

طیبی گفت: همچنین شعبه به پرونده قاچاق هفت هزار و ۳۷۸ لیتر نفتگاز به ارزش یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون ریال رسیدگی کرد و با توجه به بارنامه‌های صوری و ارائه نکردن مدارک قانونی، متخلف را به پرداخت سه میلیارد و ۵۸۶ میلیون ریال جریمه و برای بهای مال از دست رفته یک میلیارد و ۷۹۳ میلیون ریال به جریمه نقدی اضافه و در مجموع به پرداخت پنج میلیارد و ۳۷۹ میلیون ریال جزای نقدی محکوم کرد.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان پیرامون پرونده قاچاق پنج هزار و ۷۰۴ لیتر نفتگاز قاچاق افزود: پرونده این تخلف به ارزش یک میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال در این شعبه رسیدگی شد و با توجه به مدارک موجود، متخلف به پرداخت ۲ میلیارد و ۹۱۴ میلیون ریال جزای نقدی و برای بهای مال از دست رفته یک میلیارد و ۴۵۷ میلیون ریال به جریمه نقدی اضافه و در مجموع به پرداخت چهار میلیارد و ۳۷۱ میلیون ریال جریمه نقدی محکوم کرد.

به گفته طیبی، در مجموع متخلفان این سه پرونده به پرداخت ۱۶ میلیارد و ۵۹۳ میلیون ریال جزای نقدی محکوم شدند.

مدیرکل تعزیرات حکومتی خوزستان افزود: بازرسان شرکت پخش فرآورده‌های نفتی پس از کشف این تخلف ها، گزارش‌ها را به تعزیرات حکومتی آبادان ارسال کردند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز