خبرگزاری کار ایران

علامتگذاری ۵۰ درصد لاک‌پشت‌های پارک ملی دیر نخیلو

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۶۳۸۰

معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست گفت: در عملیات غواصی که به صورت سالانه انجام می گیرد، سلامت مرجان های پارک ملی نایبند مورد بررسی قرار گرفت و سلامت آنها تایید شد.

به گزارش ایلنا، مجتبی ذوالجودی، معاون محیط زیست دریایی و تالاب های سازمان حفاظت محیط زیست در جریان بازدید از پارک ملی دیر نخیلو و پارک ملی نایبند، اذعان کرد: در عملیات غواصی که به صورت سالانه انجام می گیرد، سلامت مرجان های پارک ملی نایبند مورد بررسی قرار گرفت و سلامت آنها تایید شد.

وی افزود: انجام مسئولیت های اجتماعی توسط صنایع در حوزه محیط زیست، به حفظ و احیای گونه‌های در معرض خطر انقراض کمک می کند.

ذوالجودی در ادامه سفر به استان بوشهر، از روند فعالیت پایش لاکپشت های دریایی استان در جزایر نخیلو و ام الگرم در پارک ملی دیر نخیلو و سواحل پارک ملی نایبند که محل هچری سایت لاکپشت های دریایی در آن قرار گرفته است بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی سازمان حفاظت محیط زیست، معاون محیط زیست دریایی و تالاب‌های سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: در فعالیت تگ گذاری که از اواسط دهه 80 شروع شده است، تا کنون بیش از 50 درصد لاکپشت های پارک ملی دیر نخیلو علامتگذاری شده اند. وی گفت: انجام پایش مستمر گونه‌های دریایی در راستای اجرای اقدامات پیش بینی شده در برنامه های اقدام ملی حفاظت از گونه ها ضرورت دارد.

همچنین در این بازدید مدیر کل حفاظت محیط زیست استان بوشهر از انتقال 32 لانه در این فصل تخم گذاری تا کنون در نایبند خبر داد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز