خبرگزاری کار ایران

از ابتدای سال تاکنون:

​نیکوکاران استان تهران بدهی یکصد نفر زندانی جرایم غیرعمد را پرداخت کردند

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۵۷۷۷

​به همت نیکوکاران و تلاش مددکاران ستاد مردمی دیه استان تهران، از ابتدای سال جاری تاکنون بدهی یکصد نفر از زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد پرداخت شده، زمینه آزادی آنان فراهم گردید.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی ستاد مردمی دیه استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب اظهار داشت: در اجرای برنامه‌های قوه قضائیه و تأکیدات ریاست سازمان زندان‌ها، مراجع قضائی و مددکاران زندان‌ها تلاش مضاعفی به عمل آورده اند تا حد امکان، مددجویان نیازمند از بیشترین ارفاقات قانونی بهره مند شوند و همزمان نیکوکاران نیز بیش از گذشته به میدان بخشش و ایثار آمده اند تا با پرداخت بدهی این افراد، هم ثواب کار خیر آزادی گرفتاری را کسب نمایند هم شکات به حق قانونی خود برسند.

مدیر کل زندان‌های استان تهران خاطر نشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد یکصد نفر از زندانیان بدهکار با کمک‌های نیکوکاران استان تهران و تلاش مددکاران ستاد مردمی دیه استان آزاد  شدند.

وی همچنین گفت: طی دو ماه ابتدای سال بدهی 93نفر مرد و 7 نفر زندانی زن آزاد شده توسط نیکوکاران همکار با ستاد مردمی دیه استان تهران در مجموع، قریب به یکصد و 79 میلیارد تومان بوده که با پرداخت بدهی و جلب رضایت شکات آزاد و نزد خانواده‌هایشان بازگشته اند.

عضو هیات امنای ستاد دیه استان تهران تأکید کرد: با زندانی شدن سرپرست خانوار بسیاری از خانواده‌ها دچار مشکلات اقتصادی و اجتماعی ویژه شده، به طوری که گاه در تأمین نیازهای اولیه و مایحتاج خود دچار مشکل می‌گردند، در این راستا مراجع قضایی با مساعدت و قبول درخواست اعسار مددجویان واجد شرایط و همچنین گذشت شکات و آورده خانواده های زندانیان موجب شد بخش قابل توجهی از این بدهی ها کاهش یافته و با واریز کمک های نیکوکاران این تعداد زندانی آزاد شدند.

حیات الغیب در پایان گفت: ستاد مردمی دیه استان تهران، در تمام ایام سال، آماده دریافت کمک‌های مردم نیکوکار و پرداخت بدهی زندانیان نیازمند بدهکار است تا ضمن رضای خداوند، لبخند شادی به کودکان زندانیان نیازمند جرایم غیرعمد اهدا گردد.

شایان ذکر است: خیرین و نیکوکارانی که قصد کمک به آزادی زندانیان جرایم غیر عمد را دارند همواره می‌توانند از طریق شماره کارت 6037991899675916 در این امر خیر سهیم باشند.  همچنین در صورت تمایل ضمن مراجعه حضوری به ستاد دیه استان تهران واقع در خیابان کریمخان زند، خیابان سنایی، اعرابی 5، پلاک 19، طبقه اول، شماره تلفن 88861992با نحوه ارسال کمک‌های مالی و آزادی زندانیان استان آشنا شوند.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز