خبرگزاری کار ایران

کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۴۵۶۷

چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳- شاخص آلودگی هوا روی عدد ۷۲ است و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

به گزارش ایلنا به نقل از سایت شهر؛ شاخص آلودگی هوای تهران در ۲۴ ساعت گذشته روی عدد ۷۵ قرار داشت و کیفیت هوا قابل قبول بود و امروز - چهارشنبه ۲ خرداد ۱۴۰۳- نیز شاخص آلودگی هوا روی عدد ۷۲ است و کیفیت هوای پایتخت همچنان در وضعیت قابل قبول قرار دارد.

بر اساس اعلام شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، ۱۸ ایستگاه در وضعیت قابل قبول (زرد) قرار دارند و در سه ایستگاه دانشگاه علم و صنعت در منطقه ۴، سرخه حصار در منطقه ۱۳ و شهرک چشمه در منطقه ۲۲ وضعیت پاک (سبز) ثبت شده که بهترین شرایط مربوط به ایستگاه شهرک چشمه در منطقه ۲۲ با شاخص ۵ است.

این در حالی است که در ۴ ایستگاه ( شهرداری منطقه ۱۱، میدان فتح.منطقه ۹، پاسداران.منطقه ۳ و شهرداری منطقه ۱۵) وضعیت ناسالم برای گروه های حساس (نارنجی) ثبت شده که ایستگاه پاسداران در منطقه ۳ با شاخص ۱۴۰ آلوده‌ترین نقطه بین این ایستگاه ها است. همچنین عدد شاخص در هیچ ایستگاهی وضعیت ناسالم برای همه (قرمز) را نشان نمی‌دهد.

گفتنی است؛ از ابتدای سال جاری تا امروز ۵ روز هوای پاک و ۵۷ روز هوای قابل قبول، در روزشمار شاخص آلودگی هوای پایتخت ثبت شده است و این آمار برای سال ۱۴۰۲ ، ۸ روز هوای پاک ، ۵۲ روز هوای قابل قبول و ۳ روز هوای ناسالم برای گروه های حساس بوده است.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز