خبرگزاری کار ایران

راه‌اندازی ۴۰ دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان در واحدهای قضایی استان تهران

asdasd
کد خبر : ۱۴۸۲۲۵۴

با دستور رییس کل دادگستری استان تهران ۴۰ دفتر حمایت از اطفال و نوجوانان در واحد‌های قضایی استان تهران راه اندازی شد.

به گزارش ایلنا، ابوالفضل نیکوکار معاون قضایی رییس کل دادگستری استان تهران درحاشیه بازدید معاونین دادستان کل و وزارت دادگستری از دادسرای اطفال و نوجوانان ناحیه ۲۹ تهران گفت: در اجرای قانون حمایت از اطفال و نوجوانان با دستور رییس کل دادگستری استان تهران در حال حاضر ۴۰ دفتر حمایت از اطفال و زنان خانواده در واحد‌های قضایی تا پایان سال ۱۴۰۲ تاسیس شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم استان تهران گفت: در فروردین ماه سال جاری تیمی از این معاونت از دادسرا و دادگاه اطفال و نوجوانان و کیفری (ویژه اطفال و نوجوانان) بازدید بعمل آوردند و در این بازدید چالش و مشکلات این حوزه بررسی و اقدام شد و نیازهای آن مرجع بررسی گردید.

این مقام قضایی اذعان داشت: با همکاری یکی از سازمان‌های مردم نهاد در حوزه حمایت از اطفال ۶ نفر مدد کار اجتماعی با دادسرا و دادگاه اطفال همکاری می‌کنند.

نیکوکار اظهار داشت: قضات ویژه رسیدگی کننده به جرائم اطفال و نوجوانان در سال گذشته در کلاس‌های آموزشی که توسط وزارت دادگستری به عنوان مرجع ملی کنوانسیون حقوق اطفال تشکیل داده بود شرکت فعال داشتند.

وی در پایان این بازدید بر تشکیل کارگروه حمایت از اطفال و نوجوانان با همکاری دادسرا و دادگاه اطفال در آینده نزدیک جهت بررسی پیشنهاد‌ها و راهکارهای قانونی و اجرایی تاکید کرد.

انتهای پیام/
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز