خبرگزاری کار ایران

سرانه سلامت شهر تهران در وضعیت مطلوبی قرار ندارد

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۱۱۱۸

سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران گفت: سرانه سلامت در شهر تهران با توجه به جمعیت شهر تهران در مقایسه با بسیاری از استانها در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

به گزارش ابلنا، سوده نجفی رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران ضمن تبریک هفته سلامت اظهار داشت: هفته سلامت فرصتی برای بیان مسائل بهداشتی و درمانی به منظور افزایش و ارتقاء سطح سلامت شهروندان است که این هفته در سال 1403 از یکم تا هفتم اردیبهشت ماه با شعار سلامت خانواده و مردمی سازی سلامت برگزار می شود.

وی ادامه داد: سلامت یک حوزه بزرگ و وسیعی است که همه افراد را در برمی گیرد و نقش قابل توجه ای در امنیت و توسعه پایدار دارد. از این روی توجه به این حوزه یکی از ضرورت های مهم است که باید در برنامه ها و سیاستگذاری های کلان کشور توجه کافی و لازم به آن صورت گیرد.

نجفی خاطر نشان کرد: یکی از بارزترین نمونه های اهمیت سلامت شیوع ویروس کرونا بود که آسیب های جدی مادی و معنوی برای بسیاری از کشورهای جهان رقم زد که متاسفانه این ویروس در کشور ما نیز شیوع و آثار زیان باری بر جای گذاشت. لذا نباید از نقش و اهمیت سلامت در کشور غافل بود و باید به صورت ویژه به آن پرداخت.

رئیس کمیته سلامت شورای اسلامی شهر تهران با اشاره به وضعیت سلامت شهر تهران افزود: شهر تهران به دلیل اینکه پایتخت سیاسی کشور می باشد از بیمارستان ها و درمانگاه های متعددی برخوردار است و بسیاری از هم وطنان از استانها و شهرستانهای مختلف برای انجام امورات پزشکی به تهران مراجعه می کنند اما متاسفانه سرانه سلامت در شهر تهران با توجه به جمعیت شهر تهران در مقایسه با بسیاری از استانها در وضعیت مطلوب قرار ندارد.

سوده نجفی ادامه داد: این موضوع در آینده می تواند با توجه به رشد جمعیت و مهاجرت هایی که صورت می گیرد سبب بروز مشکلاتی برای شهر تهران باشد و همانند ترافیک و آلودگی هوا تبدیل به معضلی برای شهر شود. باید دولت و مجلس شورای اسلامی توجه جدی به این مسئله داشته باشد و بودجه مناسبی برای افزایش سرانه سلامت شهر تهران در نظر بگیرند.

عضو هیئت رئیسه شورای اسلامی شهر تهران با اشاره نقش مشارکت مردم و خیرین در حوزه سلامت افزود: به دلیل اهمیت موضوع سلامت بسیاری از شهروندان و خیرین علاقمند به کمک به مسئله بهداشت و درمان هستند که باید وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این خصوص پیش قدم شود و زمینه مشارکت شهروندان برای ارتقای سرانه سلامت را فراهم نماید. نهادهایی همچون ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و بنیاد مستضعفان از جمله نهادهایی به شمار می روند که می تواند از آنها برای حل مشکلات حوزه سلامت شهر تهران کمک خواست و دعوت به همکاری نمود که انتظار می رود وزارت بهداشت در این خصوص تلاش هایی داشته باشد.

سوده نجفی در پایان به وضعیت کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی اشاره کرد و گفت: متاسفانه امروز بسیاری از پرستاران و کادر درمان در بیمارستان ها و مراکز درمانی در وضعیت مطلوب از لحاظ معیشتی قرار ندارد و بنابر آمار موجود بسیاری از این افراد در حال مهاجرت به سایر کشورها هستند که اگر مسائل و مشکلات کادر درمان حل و به این مسئله پرداخته نشود می تواند آسیب جدی برای نظام سلامت باشد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز