خبرگزاری کار ایران

در گفت و گو با ایلنا مطرح شد:

برنامه ریزی برای احیای قنوات

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۷۹۳

رییس سازمان مدیریت بحران کشور گفت: برنامه ریزی برای احیای قنوات در دستور کار وزارت جهاد کشاورزی قرارداد.

«محمد حسن نامی» رییس سازمان مدیریت بحران کشور در گفت و گو با خبرنگار ایلنا درباره فرونشست در استان تهران برنامه‌های پیش بینی شده درخصوص کاهش فرونشست در تهران گفت: فرونشست در تهران وجود دارد و به ویژه در جنوب استان تهران و دشت‌هایی مانند ورامین تا قیام دشت و در جنوب شهر تهران فرونشست وجود دارد و تلاش می‌کنیم تا این امر کم شود. 

وی ادامه داد: در جنوب تهران زمین‌هایی وجود دارد که در آن جا سبزی کاری می‌شود که به آب زیادی برای آبیاری نیاز دارد، اگر بتوانیم تسهیلات کم بهره در اختیار کشاورزان قرار دهیم تا کشت درختانی که برای تولید چوب استفاده می‌شود را انجام دهند، بهتر است. 

رییس سازمان مدیریت بحران کشور با اشاره به کاشت درختان تجاری تصریح کرد: کشور ما سالانه حدود ۵۰ تا ۵۵ میلیون مترمکعب چوب نیاز دارد و ما حدود ۱۵ تا ۲۰ میلیون در کشور تولید داریم ما اگر بتوانیم در دشت‌های جنوب کشت درختانی که به سرعت رشد می‌کنند را توسعه دهیم، این کار باعث می‌شود هم به فضای سبز تهران افزوده شود و همچنین هوای بهتری را برای تهران ایجاد خواهد کرد و از سوی دیگر می‌تواند درآمدزایی برای کشاورزان داشته باشد و هم آب کمتری مصرف خواهد شد. 

نامی خاطرنشان کرد: ما باید برای این موضوعات کار کنیم و برنامه داشته باشیم و در همین خصوص انشاءالله جلسه‌ای با شهردار تهران خواهیم داشت. 

وی درباره احیای قنوات گفت: خوشبختانه وزارت جهاد کشاورزی برنامه‌های خوبی برای احیای قنوات دارد منابعی برای احیای قنوات از آن استفاده می‌شود که از سالهای بسیار دور از آن استفاده می‌شده است و هنری بوده است که در آن از زمان از آن استفاده می‌شده است در حال حاضر وزارت جهاد درخصوص احیای قنوات برنامه دارد.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز