خبرگزاری کار ایران

رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت خبر داد:

اجرای سراسری طرح تکمیل شبکه آزمایشگاهی کشور از امسال

asdasd
کد خبر : ۱۴۷۰۵۷۳

رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت از اجرای سراسری طرح تکمیل شبکه آزمایشگاهی کشور در سال جاری خبر داد و گفت: این طرح امسال در تمام کشور اجرایی می‌شود.

به گزارش ایلنا، کاظم وطن‌خواه به مناسبت سی‌ام فروردین «روز آزمایشگاهیان» گفت: این روز فرصتی است که به نوبه خود از همکاران آزمایشگاهی در حوزه‌های بهداشت، درمان، بیمارستان‌ها، کلینیک‌ها و سایر بخش‌های آزمایشگاهی تقدیر کنیم. 

وی افزود: خدمات این بخش در حوزه سلامت کمتر دیده می‌شود، هرچند حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد تشخیص‌های حوزه سلامت منتج از آزمایش‌هاست که نشان‌دهنده جایگاه و اهمیت آزمایشگاه است. 

وطن‌خواه یادآور شد: بالغ بر ۸ هزار آزمایشگاه در سطوح مختلف در کشور فعالیت می‌کنند که باید دسترسی به‌موقع و خدمات منصفانه و باکیفیتی را برای مردم فراهم کنند.‌

رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت اظهار داشت: در این زمینه برنامه ایجاد شبکه آزمایشگاهی را از سال گذشته دنبال کرده‌ایم، به این منظور که در اقصی نقاط کشور حتی مکان‌های صعب‌العبور آزمایشگاه‌های نمونه حضور داشته باشند و نمونه‌های آزمایشگاهی به سطوح بالاتر تخصصی ارجاع داده شوند.

وطن‌خواه افزود: به عبارت دیگر در این طرح هیچ فردی به خاطر یک کیت تخصصی لازم نیست از شهرهای کوچک به شهرهای بزرگتر و مراکز استان‌ها سفر کند.‌ خدمات باید در دسترس مردم باشد و در قالب این طرح نمونه‌گیری از آن‌ها انجام می شود و پس از ارجاع آزمایش، نتایج نیز به موقع در دسترس آنها قرار می‌گیرد.‌

رئیس آزمایشگاه مرجع سلامت وزارت بهداشت با بیان این که اجرای این طرح از سال گذشته در دانشگاه‌های علوم پزشکی منتخب شروع شده و نتایج خوبی به همراه داشته است، عنوان کرد: امسال بقیه دانشگاه‌ها نیز به این برنامه می‌پیوندند و طرح به صورت سراسری اجرا می‌شود.

براساس گزارش وبدا، وطن‌خواه در پایان تصریح کرد: به جز ایجاد دسترسی برای مردم، این طرح با توجه به تحریم‌ها و محدودیت منابع ارزی در تهیه تجهیزات آزمایشگاهی، موجب بازآرایی و بهره‌برداری بهینه از منابع نیز خواهد شد و از موازی‌کاری‌ها نیز جلوگیری می‌کند.

انتهای پیام/
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر
اخبار مرتبط سایر رسانه ها
  اخبار از پلیکان
  تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
  اخبار روز سایر رسانه ها
   اخبار از پلیکان
   تمامی اخبار این باکس توسط پلتفرم پلیکان به صورت خودکار در این سایت قرار گرفته و سایت ایلنا هیچگونه مسئولیتی در خصوص محتوای آن به عهده ندارد
   پیشنهاد امروز